• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina zdobyła pieniądze na szkolenia w zakresie pierwszej pomocy

23 czerwca 2021r.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że cztery miasta: z Polski, Niemiec i Litwy stworzyły wspólny projekt i będą szkolić mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy i obrony cywilnej.
Transnarodowy projekt „Edukacja obywatelska na rzecz odporności społeczności na kryzysy poprzez stworzenie systemu nowoczesnych szkoleń i podnoszenia kwalifikacji zawodowych dla edukatorów obrony cywilnej” rozpocznie się w grudniu i trwać będzie do października 2022 roku.

Dla chętnych prowadzone będą szkolenia, warsztaty i ćwiczenia w ramach kursu certyfikowanego przez Europejską Radę Resuscytacji. Uczestnicy nauczą się nie tylko udzielania pierwszej pomocy, ale też poznają zasady obrony cywilnej i komunikowania się w sytuacjach zagrożenia.

Partnerzy projekty to cztery miasta: Słubice, Sejny (woj. podlaskie), Frankfurt nad Odrą oraz litewskie Łóździeje.

Łączna wartość projektu wynosi ponad 63 tys. euro, a przyznane dofinansowanie to 55 tys. euro. Pieniądze na realizację projektu zostały przyznane przez Radę Państw Morza Bałtyckiego, która dofinansowała 8 spośród 55 złożonych projektów.

Pomysł na projekt zrodził się podczas pandemii, która uzmysłowiła jak ważna jest umiejętność dostosowywania się człowieka do zmieniających się warunków. Wiele osób doświadczyło jak strach przed śmiercionośnym wirusem paraliżuje życie każdego narodu i każdego z nas. Na pierwszej linii frontu stali i nadal stoją pracownicy służby zdrowia, który często odrywani byli od codziennych zadań, żeby nieść pomoc osobom zarażonym. Każda para rąk wykwalifikowanych wolontariuszy, jest w takiej sytuacji bezcenna. Po zakończeniu szkolenia wolontariusze będą współpracować ze sztabami zarządzana kryzysowego.