• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina pozyskała z UE kolejne 2 mln zł na budowę wieży widokowej

3 stycznia 2022r.

– W końcówce roku dotarła do nas bardzo dobra wiadomość związana z finansowaniem budowy wieży widokowej i zagospodarowaniem terenu wokół niej – informuje burmistrz Mariusz Olejniczak.
– Przez ostatnie 8 miesięcy czyniliśmy starania, żeby zwiększyć kwotę dofinansowania projektu Wieża Kleista/Dom Bolfrasa i to się udało! – cieszy się burmistrz. Przypomina, że w pierwotnej wersji całkowity budżet w części inwestycyjnej wynosił niewiele ponad milion euro. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że po podwyżce cen m.in. materiałów budowlanych i usług, na realizację projektu potrzebujemy ponad 7 mln zł.

– Bardzo się cieszę, że nasze starania, żeby otrzymać 85 proc. obecnych kosztów inwestycji, przyniosły wymierny efekt i Komitet Monitorujący, na swoim ostatnim posiedzeniu w końcówce ubiegłego roku, zdecydował o zwiększeniu dofinansowania naszego projektu o 425 tys. euro, czyli prawie o 2 mln złotych – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Oznacza to, że z Programu INTERREG V A Brandenburgia -Polska otrzymamy w sumie prawie 6 mln zł. Wkład gminy wyniesie ok. 1 mln zł, czyli 15 proc. kosztów.

Burmistrz podkreśla też, że starania gminy wsparło wiele osób zaangażowanych we współpracę transgraniczną.

– Podziękowania należą się członkom całego Komitetu Monitorującego program INTERREG, między innymi członkowi zarządu województwa lubuskiego Tadeuszowi Jędrzejczakowi oraz dyrektorowi biura euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztofowi Szydłakowi, a także pani Minister Katrin Lange z Ministerstwa ds. Finansów i Spraw Europejskich Kraju Związkowego Brandenburgia, które zarządza Programem.