• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina pomogła zorganizować letni wypoczynek dla dzieci. Ale mają atrakcje!

6 lipca 2020r.

Uczą się języków obcych, gry w golfa i pływania, poznają tajniki sztuki, majsterkują, gotują…Dzieciom, które uczestniczą w półkoloniach współfinansowanych przez gminę nuda na pewno nie grozi.

Półkolonie zorganizował Lubuski Klub Sportowy Lubusz oraz Stowarzyszenie po PROstu . Otrzymały od gminy w sumie 65 tys. zł: Lubusz – 14 tys. zł, po PROstu – 51 tys. zł.

Stowarzyszenie po PROstu zaplanowało aż cztery turnusy dwutygodniowe dla 50 dzieci i dwa turnusy tygodniowe dedykowane dzieciom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami dla 20 uczestników. Właśnie trwa pierwszy turnus półkolonii, a program zajęć jest naprawdę bogaty.  

– Prowadzimy m.in. warsztaty językowe ucząc angielskiego i niemieckiego, artystyczne, zajęcia psychoedukacyjne i sportowe, mamy w planach pikniki, zajęcia z robotyki, kulinarne, majsterkowania …To wszystko w formie zabawy ponieważ człowiek najlepiej uczy się poprzez zabawę – mówi  Joanna Sierżant-Rekret, prezes Stowarzyszenia po PROstu Pracownia Rozwoju Osobistego. Stowarzyszenie planując zajęcia chciało przede wszystkim, w ciekawy sposób, zagospodarować wolny czas dzieciom i młodzieży, które  wakacje spędzają w domach.

Podobnie jak klub sportowy Lubusz, który swoje półkolonie zorganizował na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Jesteśmy już po pierwszym turnusie, który był bardzo udany. Na terenie SOSiRu odbyło się mnóstwo atrakcji: był golf, olimpiada sportowa, zajęcia na basenie i różne formy gier i zabaw – opowiada prezes klubu Ryszard Chustecki.  W sumie Lubusz zorganizuje trzy turnusy półkolonii dla 45 dzieci. Jak mali i więksi słubiczanie spędzają wakacje?  Zobaczcie sami.