• Spis Rolny – Infolinia Spisowa Powszechny Spis Rolny
  Spis Rolny – Infolinia Spisowa
  Czytaj więcej
 • Od 1 września Urząd Miejski w Słubicach czynny od 8:00 do 16:00 Gmina
  Od 1 września Urząd Miejski w Słubicach czynny od 8:00 do 16:00
  Czytaj więcej
 • Radni pochwalili burmistrza i udzielili mu absolutorium Bez kategorii
  Radni pochwalili burmistrza i udzielili mu absolutorium
  Czytaj więcej
 • Gmina daje pieniądze na wymianę kopciuchów! Gmina
  Gmina daje pieniądze na wymianę kopciuchów!
  Czytaj więcej
 • Tego placu zabaw dzieci z ul. Konstytucji 3 Maja nie mogą się już doczekać! Gmina
  Tego placu zabaw dzieci z ul. Konstytucji 3 Maja nie mogą się już doczekać!
  Czytaj więcej
 • Segregacja odpadów komunalnych? Czekają nas wielkie zmiany! Gmina
  Segregacja odpadów komunalnych? Czekają nas wielkie zmiany!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina pokazała jak można oszczędzać na wodzie i prądzie

29 stycznia 2020r.

Gmina Słubice, jako jedna  z pierwszych w Polsce, wprowadziła innowacyjny system, który obniżył koszty poboru wody i prądu w lokalach socjalnych i na targowisku. Dziś swoimi doświadczeniami podzieliliśmy się z przedstawicielami kilku samorządów.

Podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim, mowa była przede wszystkim o korzyściach płynących z zastosowania, w różnego rodzaju obiektach gminnych, tzw. przedpłatowego systemu poboru zimnej i ciepłej wody oraz energii elektrycznej. – Słubice jako jedna z pierwszych gmin w Polsce zdecydowały się na takie rozwiązanie i absolutnie tego nie żałujemy – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak.

Dyrektor Zakładu Administracji Mieniem Komunalnym w Słubicach Krzysztof Radkiewicz podkreślił, że wprowadzenie systemu przyniosło oczekiwane oszczędności. – W budynku socjalnym zużycie energii, w 2019 roku w porównaniu do roku 2017, spadło o ponad 61 proc., a wody o ponad 21 proc. Przybliżone łączne oszczędności, od chwili uruchomienia  systemu, we wrześniu 2018 roku do końca ub. roku, to ponad 21 tys. złotych – mówił szef ZAMKu. Biorąc pod uwagę fakt, że system kosztował blisko 48 tys. zł, to w ciągu 16 miesięcy zamortyzował się w ponad 43 procentach.

– Stosujemy ten system zarówno na targowisku miejskim przy ul. Kopernika, gdzie prowadzący działalność handlowcy mają dostęp do zimnej wody jak i w budynku socjalnym przy ul. Jagiellończyka 4, w którym najemcy mogą korzystać z ciepłej wody do mycia i energii elektrycznej używanej do zasilania kuchenek zamontowanych w kuchniach przeznaczonych do wspólnego użytkowania – informował K. Radkiewicz.

W dzisiejszej konferencji, zorganizowanej przez ZAMK i  firmę AMPS z Kielc, producenta systemów przedpłatowych, z których korzysta gmina, wzięli udział m.in. prezydent Starachowic Marek Materek, prezes Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu Tomasz Lewandowski,  dyrektorka Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu Marzena Wojterska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze Rafał Bukowski, prezes firmy AMPS Piotr Siwa oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński. 

 


Akademicka 1
69-100 Słubice

tel: 95 737 20 00

fax: 95 758 28 80
email: slubice@slubice.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

Przyjęcia interesantów:

mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani są w poniedziałki wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8:00 – 14.00
w środy w godzinach: 10.00 – 16.00.

>Klauzule informacyjne RODO<

>Deklaracja dostępności<

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACOWNIKAMI URZĘDU

Pełna lista telefonów i adresów e-mail z podziałem na poszczególne wydziały i biura urzędu znajduje się w strukturze urzędu.
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ