• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina oferuje bezpłatne porady specjalistek terapii uzależnień

18 lutego 2021r.

W wybrane środy (3 i 17 marca, 7  i 21 kwietnia, 5 i 19 maja, 9 i 23 czerwca) od 12.00 do 16.00, osoby uzależnione od  narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, a także ich rodziny, będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji i wsparcia. 

Spotkania będzie prowadzić Julita Szkudlarek, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka w procesie szkolenia i Lidia Krzyżanowicz, instruktor terapii uzależnień oraz specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Godzinę przyjęcia prosimy ustalić telefonicznie pod numerami telefonów: Lidia Krzyżanowicz: 691531164, Julita Szkudlarek: 733340517.

-W ramach zwiększenia dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i członków ich rodzin gmina Słubice prowadzi Punkt Informacyjno- Konsultacyjny, w którym każdy może skorzystać z bezpłatnych porad specjalistek terapii uzależnień – mówi Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim magistracie. – Mieszkańcy gminy  będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i udzielania wsparcia polegającego na motywowaniu do leczenia odwykowego, diagnozowaniu uzależnienia od alkoholu oraz innych substancji zgodnie z obowiązującym systemem diagnostycznym, wspierania abstynencji oraz udziału w  treningach umiejętności psychologicznych – dodaje.