• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina ma cztery nowe mieszkania chronione

4 grudnia 2020r.
Mamy to! – cieszy się kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Cichecki i opowiada o nowych mieszkaniach chronionych, w których wkrótce zamieszkają dwie pierwsze osoby. Mieszkania powstały w gminnym budynku przy ul. Krótkiej 12.
 
– W sumie mamy tam cztery mieszkania i bardzo się cieszymy, że w taki sposób możemy pomóc młodym ludziom, którzy opuszczają na przykład rodziny zastępcze lub placówki opiekuńczo-wychowawcze – mówi Monika Cichecki.
Wyjaśnia, że mieszkania chronione to doskonały sposób na to, żeby pomóc tym, którzy muszą się nauczyć samodzielnie żyć, a nie zawsze mają ku temu warunki. – Mamy cztery lokale, z czego dwa są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Monika Cichecki. Dodaje, że mieszkanie przyznawane jest na określony czas.
 
Osoby, które zamieszkają w budynku przy ul. Krótkiej dostaną nie tylko dach nad głową, ale też pomoc socjalną i psychologiczną.
Takie mieszkania to nie nowość w naszej gminie. Wcześniej podobne lokale OPS miał w budynku przy ul. Szamarzewskiego.
 
Krzysztof Radkiewicz, dyrektor Zakładu Administracji Mieniem Komunalnym, który administruje budynkiem przy ul. Krótkiej, podkreśla, że mieszkania chronione są bardzo dobrym rozwiązaniem. – Gdy na przykład dziecko z rodziny zastępczej jest już w momencie, kiedy ją opuszcza, szukamy dla niego mieszkania komunalnego. Nie zawsze takie mieszkanie mamy dlatego ważne jest, że w tym czasie może skorzystać z lokalu chronionego.
Dlatego ZAMK przekazał OPS cztery lokale w budynku przy ul. Krótkiej.