• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Gmina dostanie blisko 2 mln zł na przebudowę ul. Witosa

15 lipca 2022r.

– Kolejny nasz wniosek, złożony do Rządowego Funduszu Polski Ład, został pozytywnie rozpatrzony – informuje z radością burmistrz Mariusz Olejniczak. 

 

Jak wyjaśnia chodzi o pierwszy etap przebudowy ul. Witosa, która stanowi wraz z drogami przyległymi, spójny układ komunikacyjny w północno-wschodniej części miasta.

– Ta część miasta to przede wszystkim tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, która w ostatnich latach znacząco się rozwija. Dlatego jest duża potrzeba modernizacji ul. Witosa, tak, by ruch samochodowy odbywał się w bezpieczny sposób – zaznacza burmistrz.

Droga przejdzie kompleksową modernizację: przebudowana zostanie jej nawierzchnia, zbudowane zostaną chodniki i przejścia dla pieszych, wykonane będzie nowe oświetlenie uliczne. Ponieważ wzdłuż drogi znajdują się rowy melioracyjne, będą też wykonane przepusty na tych rowach wraz z kanalizacją deszczową.

Kolejnym argumentem przemawiającym za modernizacją drogi jest fakt, że stanowi ona bezpośredni dojazd do terenu, na którym gmina, wspólnie ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową spółką „KZN-Zachodni”, planuje budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Dotacja, którą otrzyma gmina ( 1 960 000 zł) stanowi 98 proc. szacunkowej kwoty inwestycji.