• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Galeria OKNO otworzyła dziś swoje progi i serce

13 stycznia 2023r.

Za nami wernisaż wystawy “Fotografia jako wyzwanie”, cyklicznego wydarzenia członków grupy AKFA połączonego ze zbiórką datków na rzecz Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo w Słubicach.

Dzisiejszy wernisaż, który odbył się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, skupiał trzy projekty fotograficzne prowadzone przez Annę Panek-Kusz: “Gesty jako mosty”, “Co mi w duszy gra” oraz “Okno”. 
 
Wydarzenie to było okazją zarówno do obcowania ze sztuką, jak i z dobrymi ludźmi, których tego wieczoru nie brakowało – w czasie spotkania można było nabyć kalendarze z fotografiami członków grupy AKFA – Autorskiej Komórki Fotografii Artystycznej – w zamian za dowolny datek przekazany na rzecz Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo w Słubicach.
 
Coroczna wystawa grupy fotograficznej AKFA jest z jednej strony prezentacją jej najważniejszych projektów, a z drugiej – czynieniem dobra poprzez wydawanie i dystrybucję swojego kalendarza. Każdego roku zmieniają się w nim takie aspekty, jak obrazowanie, tematyka i stylistyka, ale jeden pozostaje niezmienny – wsparcie hospicjum działającego w Słubicach.
 
W dzisiejszym wernisażu wzięli udział m.in.: burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, dyrektor hospicjum Przemysław Szewieliński, dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Przemysław Karg, członkowie grupy AKFA, pracownicy hospicjum i wiele innych osób zainteresowanych i sztuką, i niesieniem pomocy potrzebującym.
 
Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu.