• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

Frankfurtczycy z pomocą słubiczanom

4 listopada 2020r.
100 litrów środka do dezynfekcji rąk, 10 kombinezonów, 30 fartuchów, 10 okularów ochronnych, 2 tys. rękawiczek jednorazowych, 1,5 tys. masek FFP-2 i 2,5 tys. masek chirurgicznych – przekaże miasto Frankfurt słubickiemu szpitalowi.
 
2 listopada odbyło się cykliczne spotkanie (tym razem w formie wideokonferencji) władz Słubic i Frankfurtu, w którym uczestniczyła zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka i nadburmistrz Rene Wilke.
 
– Jednym z tematów była sytuacja słubickiego szpitala powiatowego, który decyzją wojewody stał się miejscem leczenia wyłącznie pacjentów z COVID-19 – mówi zastępca burmistrza Słubic. Adriana Dydyna-Marycka opowiedziała m.in. o tym, że szpital zwrócił się z prośbą do mieszkańców o pomoc, bo brakuje mu wielu rzeczy. W pomoc zaangażowały się zarówno organizacje pozarządowe jak również wiele osób. Gmina także kupiła m.in. środki czystości i artykuły spożywcze, o które prosił szpital.
 
Po tym spotkaniu pomóc postanowili też frankfurtczycy. – Szczególnie poprzez zamknięcie granicy na początku roku doświadczyliśmy tego, jaką wartość ma dwumiasto Słubice/Frankfurt nad Odrą – mówi nadburmistrz Rene Wilke. – Niesienie pomocy jest koniecznością, aby zapobiec cierpieniu ludzi w Polsce. Jest to też potrzeba płynąca z serca ponieważ dwumiasto żyje tak, w jaki sposób my je kształtujemy – podkreśla.