• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT…odliczamy godziny!

15 października 2021r.

W piątek, 22 października, rusza Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT.  Przez trzy dni, w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, odbędzie się kilkadziesiąt akcji artystycznych, wystaw, pokazów filmowych, spotkań z artystami, wykładów i  happeningów.

Tak o wydarzeniu opowiada, jedna z kuratorów festiwalu, Anna Panek-Kusz.

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT, który po raz 12. organizowany jest w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą, opiera się na trzydniowym cyklu wydarzeń artystycznych odbywających się od piątku do niedzieli (22-24.10.2021). W ramach festiwalu będzie można obejrzeć dzieła z dziedziny malarstwa, fotografii i multimediów, ale również instalacje, grafiki oraz techniki własne gdyż sztuka pełna jest nowych ruchów, nurtów, eksperymentów. Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” odpowiada tym współczesnym tendencjom, prezentując wielorakie przejawy współczesnej aktywności artystycznej.

W tegorocznej edycji przyjmiemy grono międzynarodowych artystów w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, zorganizujemy realne wykłady przy udziale widowni, wystawy do zwiedzania, ale również mocno zadziałamy w świecie wirtualnym docierając niemal w każdy zakątek świata, wykorzystując doświadczenie z poprzednich lat.

Na tymczasowe galerie sztuki, które będą otwarte dla odwiedzających przez czas trwania festiwalu, zaadaptowaliśmy 15 miejsc, na prawie 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Dodatkowo zaprosimy na wykłady i spotkania autorskie
Na hasło przewodnie tegorocznego festiwalu lAbiRynT wybraliśmy: „wibracje”. To termin który posiada duży potencjał do interpretacji, a jednocześnie oddaje ducha obecnej sytuacji: wibrujących, niekiedy sprzecznych emocji i reakcji. Hasło staje się pretekstem do ujawnienia postaw, jakie towarzyszą artystycznym rozważaniom, obawom, teoriom czy rozterkom. Sztuka przejmuje rolę platformy do dyskursu o kondycji współczesnego świata. Staje się głosem w sprawie… w sprawie globalizacji, ochrony środowiska, polityki, tolerancji, praw człowieka czy zwykłych relacji międzyludzkich. Nawiązuje dialog i polemizuje ze światem nauki. Może być artystycznym zobrazowaniem teorii naukowej lub jej zaprzeczeniem. Odnosi się do tego, co tu i teraz, posługuje się cytatami przeszłości, i zastanawia się nad przyszłością. Wielość interpretacji, użytych technik, podejście do tematu pozwala stworzyć, na te trzy dni w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą bogatą prezentację aktualnych tendencji w sztuce współczesnej.
Serdecznie zapraszamy!

O tym, kogo będziemy gościć podczas tegorocznego festiwalu, można przeczytać na stronie: www.labirynt.slubice.eu
https://www.facebook.com/labirynt.festiwalnowejsztuki