• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne

29 stycznia 2020r.

Od poniedziałku uczniowie odpoczywają na feriach zimowych, a ci, którzy spędzają ten czas w domu nie muszą wcale się nudzić. Śmigają na łyżwach, odkrywają świat kosmosu, przeprowadzają chemiczne eksperymenty, korzystają z darmowych seansów w kinie…

Jak co roku gmina sfinansowała Akcję Zima, żeby zapewnić jak najwięcej atrakcji uczniom, którzy nigdzie nie wyjechali na ferie. Wczoraj zajrzeliśmy na słubickie lodowisko. W czasie ferii można z niego korzystać za darmo i chętnych nie brakuje. – W ramach zajęć sportowych, które mamy w naszej szkole, wybraliśmy się dziś m.in. na łyżwy – mówił nauczyciel wuefu Piotr Dmuchowski. – Jest super! – orzekli zgodnie uczniowie śmigający na łyżwach. Szkoła Podstawowa nr 1 na zajęcia sportowe zaprasza do 7 lutego. W „jedynce”  można też wziąć udział w zajęciach promujących zdrowy i aktywny tryb życia.

Sportowo i rekreacyjnie mogą też spędzać ferie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, która zaprasza na zajęcia na świeżym powietrzu, a także m.in. warsztaty filcowe. W Golicach tyle się dzieje, że nikt tu nie narzeka na nudę. – Dziś byliśmy rano w kinie, za chwilę mamy zajęcia profilaktyczne w ramach programu “Akademia Czystych Rąk”, potem rozgrywki w dwa ognie – wyliczała nauczycielka Joanna Żak. W szkole odbywają się też zajęcia  artystyczne z wykorzystaniem metody dramy, ogrom frajdy dzieci miały piekąc rogaliki. Ferie w golickiej szkole mają się skończyć balem karnawałowym. Także w innych gminnych podstawówkach przygotowano ciekawe zajęcia, z których chętnie korzystają dzieci.

O uczniach pomyślała też słubicka biblioteka. – Dla dzieci, w wieku 7-12 lat, zorganizowaliśmy Akademię Małego Naukowca – opowiada dyrektorka Agnieszka Mińska. – Podczas zajęć eksperymentalnych, prowadzonych przez  Natalię Naruszewicz, chemika z wykształcenia i zamiłowania, dzieci przyrządzają smocze koktajle i mikstury, wyczarowują sztuczny śnieg i przeprowadzają przeróżne, fascynujące eksperymenty. W bibliotece można też wziąć udział w spotkaniu z książką, teatrem kamishibai i przeróżnych zajęciach plastycznych.

A jeśli ktoś bardziej niż chemią interesuje się kosmosem to mógł wziąć udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, podczas których dzieci tworzyły własne pojazdy kosmiczne i budowały  kopułę geodezyjną. Robiły to pod okiem Tomasza Golańskiego, projektanta wzornictwa przemysłowego, którego na te warsztaty zaprosiła Galeria OKNO działająca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury