• Sala sportowa przy Gmina
  Sala sportowa przy „dwójce”? Już ją prawie mamy!
  Czytaj więcej
 • Tego placu zabaw dzieci z ul. Konstytucji 3 Maja nie mogą się już doczekać! Gmina
  Tego placu zabaw dzieci z ul. Konstytucji 3 Maja nie mogą się już doczekać!
  Czytaj więcej
 • Od 4 maja zmiany w przyjęciu interesantów w Urzędzie Miejskim w Słubicach Gmina
  Od 4 maja zmiany w przyjęciu interesantów w Urzędzie Miejskim w Słubicach
  Czytaj więcej
 • Od czwartku będziemy musieli zakrywać usta i nos! Gmina
  Od czwartku będziemy musieli zakrywać usta i nos!
  Czytaj więcej
 • Segregacja odpadów komunalnych? Czekają nas wielkie zmiany! Gmina
  Segregacja odpadów komunalnych? Czekają nas wielkie zmiany!
  Czytaj więcej
 • Co trzeba wiedzieć o koronawirusie? Gmina
  Co trzeba wiedzieć o koronawirusie?
  Czytaj więcej
 • Blisko 900 tys. zł dostaną od gminy organizacje pozarządowe na projekty służące mieszkańcom! Gmina
  Blisko 900 tys. zł dostaną od gminy organizacje pozarządowe na projekty służące mieszkańcom!
  Czytaj więcej
 • Jakub Czak ze stypendium marszałka województwa. Wyróżnienie dostała też gmina! Gmina
  Jakub Czak ze stypendium marszałka województwa. Wyróżnienie dostała też gmina!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Ferie w domu? Nie będziecie się nudzić!

23 stycznia 2020r.

27 stycznia uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Gmina zadbała o to, żeby ci, którzy nigdzie nie wyjadą, też mogli spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Będą dla nich zajęcia sportowe, artystyczne, darmowe lodowisko, seanse filmowe…

Jak mówi Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim urzędzie miejskim, w ramach  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii dla gminy Słubice, jak co roku organizowana jest Akcja Zima. – Podczas ferii dzieciom zostanie bezpłatnie udostępnione lodowisko ( tercje w godzinach 11.00-12.30), w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury będą darmowe seanse, w szkołach  różnorodne zajęcia.

W Szkole Podstawowej nr 3, od 3 do 7 lutego, będą ferie na sportowo, a w „jedynce” podobne zajęcia zaplanowano od 27 stycznia do 7 lutego. Ponadto w „jedynce” będą rozmaite zajęcia tematyczne promujące zdrowy i aktywny tryb życia. Szkoła Podstawowa nr 2, w pierwszym tygodniu ferii, zapewni program obejmujący zajęcia sportowo- rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz warsztaty filcowe i gry planszowe. W Golicach program na ferie też jest bogaty. Szkoła planuje atrakcyjne zajęcia sportowo – rekreacyjne, w tym tradycyjne podchody, oraz wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Będzie też można wziąć udział w zajęciach  artystycznych z wykorzystaniem metody dramy, a także  profilaktycznych w ramach programów „Cukierki” i „Akademia Czystych Rąk”. W Szkole Podstawowej w Kunowicach w pierwszym tygodniu ferii dzieci będą mogły korzystać z zajęć literacko- artystycznych, sportowo- rekreacyjnych, będą też  przygotowywać maski na bal. W planach jest również ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawa karnawałowa.

Naukowy zawrót głowy w bibliotece

O uczniach pomyślała też słubicka biblioteka, która od 27 stycznia do 6 lutego zaprasza dzieci, w wieku 7-12 lat, do Akademii Małego Naukowca.  – Podczas zajęć eksperymentalnych, prowadzonych przez  Natalię Naruszewicz, chemika z wykształcenia i zamiłowania, będziemy przyrządzać smocze koktajle i mikstury na niepękające bańki mydlane. Stworzymy potwora pożerającego wodę oraz upragniony śnieg, niestety sztuczny. Nie zabraknie również spotkań z książką, teatrem kamishibai, zajęć plastycznych, gier i zabaw ruchowych – zachęcają bibliotekarki.

Zajęcia odbywać się będą: 27 stycznia (12.00 – 13.00),  29 stycznia (12.00 – 13.00), 31 stycznia (12.00 – 13.00) oraz 4 lutego (11.00 – 13.00)  i  6 lutego (11.00 – 13.00). Zajęcia są bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona.Obowiązują zapisy osobiście lub pod numerem telefonu 957582372.

W galerii OKNO ferie będą…kosmiczne

Galeria OKNO działająca przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne pt. „Kosmiczne ferie”. W programie: projektowanie własnego pojazdu kosmicznego i akcesoriów i wspólna budowa i ozdabianie dużej kopuły geodezyjnej.
Warsztaty poprowadzi Tomasz Golański, projektant wzornictwa przemysłowego, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wielokrotnie nagradzany w konkursach w zakresie designu. Zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii w codzienne życie. Tworzy markę oferującą nietypowe, ekologiczne ozdoby i opakowania.
Warsztaty odbędą się 27 stycznia o godz. 12.00. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-15 lat
Udział w warsztatach jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Kontakt: Anna Panek-Kusz, tel. 604 588 465; email: anna@galeriaokno.pl.

 


Akademicka 1
69-100 Słubice

tel: 95 737 20 00

fax: 95 758 28 80
email: slubice@slubice.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

Przyjęcia interesantów:

mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani są w poniedziałki wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8:00 – 14.00
w środy w godzinach: 10.00 – 16.00.

>Klauzule informacyjne RODO<

>Deklaracja dostępności<

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACOWNIKAMI URZĘDU

Pełna lista telefonów i adresów e-mail z podziałem na poszczególne wydziały i biura urzędu znajduje się w strukturze urzędu.
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ