• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Euroregion dofinansował naszą opowieść wigilijną

25 września 2020r.

W grudniu mieszkańcy dwumiasta będą znów wspólnie przeżywać okres oczekiwania na święta uczestnicząc w Preludium Bożonarodzeniowym. Dzięki dofinansowaniu z Euroregionu Pro Europa Viadrina, szykuje się wspaniałe wydarzenie.

Dziś burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał z dyrektorem biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztofem Szydłakiem, umowę o dofinansowanie transgranicznego projektu „Opowieść wigilijna bez granic”, który złożyła Gmina Słubice. Partnerem jest miasto Frankfurt nad Odrą. W ramach tego projektu zrealizowane zostanie Preludium Bożonarodzeniowe – widowisko obfitujące w występy wokalne i teatralne. Na scenie pojawi się ponad 200 artystów amatorów z pogranicza. – Preludium Bożonarodzeniowe wpisało się już w kalendarz wspólnych imprez w dwumieście i mając w pamięci poprzednie edycje jestem pewien, że i w tym roku czeka nas wspaniałe wydarzenie artystyczne, podczas którego wspólnie z naszymi sąsiadami zza Odry, będziemy przeżywać okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.  

Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Małych projektów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla programu współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.