• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Edukatorzy Mobilnego Laboratorium Przyszłości z Warszawy odwiedzili szkołę w Kunowicach

13 stycznia 2023r.

To jedna z niewielu placówek w województwie lubuskim, która miała możliwość wzięcia udziału w takich warsztatach. Uczniowie z klas V-VIII mogli nauczyć się obsługi innowacyjnych urządzeń, podczas dwóch bloków szkoleniowych: z drukarki 3D oraz gogli VR.

Edukatorzy Laboratoriów Przyszłości przez kilka godzin lekcyjnych prowadzili specjalne warsztaty edukacyjne dla dzieci i nauczycieli, będące wspaniałą zachętą do eksperymentowania z technologią.

Laboratoria Przyszłości są inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki niej szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, który pozwala uczniom na rozwijanie kompetencji przyszłości, na realizowanie ich własnych projektów i doskonalenie umiejętności przydatnych na nowoczesnym rynku pracy. Wspierają ich start w dorosłość.

Szkoła Podstawowa w Kunowicach prowadzi także własne zajęcia w ramach tej inicjatywy. W każdą środę odbywają się w niej warsztaty z szycia na maszynie, rozwijające kreatywność dzieci. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, zaledwie czteroosobowych – dzięki temu każdy z uczestników ma możliwość pracy indywidualnej. Przychodzą na nie uczniowie z klas 4-8. Laboratoria Przyszłości z pracy na maszynie prowadzi Monika Surowiec, która ukończyła szkołę odzieżową, w kooperacji z Beatą Sierżant.

Ponadto w Szkole Podstawowej w Kunowicach odbyły się dwa szkolenia z obsługi drukarki 3D, zakupionej przez placówkę w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, poprowadzone przez Pawła Kubzyla. W czasie warsztatów dzieci mogły pracować m.in. z długopisami 3D. Niebawem uczniowie będą mieli częstsze okazje do projektowania elementów i drukowania ich w formie 3D. Brawa!