• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dziś w „dwójce” wielki dzień. Szkoła świętuje swoje 60-lecie

12 listopada 2021r.

– To ludzie tworzą szkołę. Są jej bohaterami – mówiła podczas urodzin Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach jej dyrektorka Katarzyna Leśniak-Werwińska. Gratulacje wszystkim, którzy zapisali się w historii tej placówki złożyli m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

– Historię tej szkoły tworzą od 60 lat wszyscy, którzy pozostawili w szkole jakiś ślad, cząstkę siebie, byli uczniami tej szkoły, pracownikami, nauczycielami- podkreśliła Katarzyna Leśniak-Werwińska dodając, że obraz szkoły budują wspomnienia czasów nabywania nowych umiejętności, ale przede wszystkim zdobywania wiedzy. – Jednak najpiękniejsze wspomnienia to te, które związane są z ludźmi, których spotykamy na szkolnej drodze, z którymi nawiązaliśmy relacje, a może i trwałe przyjaźnie – dodała.

Burmistrz Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński w liście gratulacyjnym wyrazili wdzięczność i uznanie dla wszystkich pracowników szkoły, która tak wspaniale zapisuje się w historii Gminy Słubice.

– Przez 60 lat mury szkoły opuściło wielu uczniów, którzy odebrali tu nie tylko bardzo dobre wykształcenie, ale też znaleźli w swoich nauczycielach przyjaciół, mentorów, osoby, które kształtowały ich osobowość – podkreślili.

Burmistrz Mariusz Olejniczak nie mógł być dziś obecny na uroczystościach w szkole. W jego imieniu, oraz własnym, gratulacje złożyła zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka.
Mimo to, burmistrz zabrał głos online. Podczas wywiadu, który przeprowadzili z nim uczniowie szkoły wspominał swoją edukację w tej placówce, a także swoich bliskich. Absolwentem SP 2 jest także przewodniczący rady Grzegorz Cholewczyński.

Wśród osób wspominających historię „dwójki” była też radna Krystyna Baczyńska, która w przeszłości przez 10 lat kierowała tą placówką.

Z powodu pandemii w uroczystościach wzięła udział tylko nieduża część uczniów. Przygotowała bardzo ciekawy program prezentując swoje artystyczne pasje.