• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Dziś rusza festiwal transVOCALE

18 listopada 2021r.

Na koncert inauguracyjny dwumiasto Słubice-Frankfurt zaprasza o 19.00 do Forum Kleista. Będzie to muzyczny projekt przygotowany m.in. przez artystów ze Słubic i Frankfurtu „The bridge is over”.
Tytuł nawiązuje do utworu, który zapisał się w historii hip-hopu jako oliwa w ogniu konfliktów raperów z dwóch dzielnic Nowego Jorku.
– Wydaje się on idealnym nawiązaniem do położenia dwumiasta Słubice-Frankfurt oraz sytuacji, w jakiej znaleźli się w trakcie pandemii przygraniczni artyści. Czy „Most rzeczywiście się skończył”? Czy zamknięte granice i brak wydarzeń kulturalnych miały wpływ na kulturę w dwumieście? Czy ograniczenia i narzucone reguły są w stanie powstrzymać muzyków? Podczas koncertu inauguracyjnego wspólnie poszukamy muzycznej odpowiedzi na te pytania – mówią organizatorzy. W projekcie biorą udział m.in. Abel, Akin, As36k, Gonix i wielu innych muzyków z obu stron Odry.

Kolejne koncerty (będzie ich w sumie 20) zaplanowano w piątek i sobotę w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Forum Kleista.
Szczegóły znajdziecie na stronie festiwalu: www.transvocale.eu

Wśród wykonawców znalazł się m.in. Igor Herbut z zespołu Lemon, który zagra koncert „Lwia część” z utworami, które pisał w ważnych dla siebie momentach życia, naszpikowanych jego emocjami, intymnością i liryką.
W SMOKu wystąpi także m.in. elektroniczny duet Linia Nocna, którego ostania płyta znalazła się wśród 30 najlepszych polskich produkcji ostatniego czasu, Natalia Iwaniec, Brevki, duet Dorota Miśkiewicz / Henryk Miśkiewicz ( zamiast Rasm Almashan, który odwołał koncert z powodu choroby), Cheap Tobacco.

Gdzie i kiedy ich posłuchacie? Szczegóły na plakacie znajdującym się poniżej.

WAŻNE!

W tym roku, z powodu pandemii, nie ma karnetów na cały festiwal ponieważ po obu stronach Odry obowiązują różne przepisy. – Zamiast tego proponujemy bilety dzienne wyłącznie na koncerty odbywające się we Frankfurcie nad Odrą oraz bilety dzienne upoważniające do wstępu wyłącznie na koncerty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury – tłumaczy dyrektor SMOKa Przemysław Karg.

Co trzeba wiedzieć?

Chcąc uczestniczyć w koncercie we Frankfurcie trzeba się okazać paszportem covidowym lub zaświadczeniem, że jest się ozdrowieńcem. Nie ma natomiast obowiązku zakładania maseczek i zachowania odległości.
W Słubicach nie będzie konieczności okazywania testów ani zaświadczenia, ale będą wymagane: maseczka, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Bilety, na wszystkie koncerty, można nabyć drogą internetową: transvocale.eu/kup-bilet, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, w Forum Kleista i Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, która mieści się w Domu Bolfrasa przy frankfurckim ratuszu.