• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dziś rusza festiwal ART an der Grenze/ na granicy

16 lipca 2021r.

Malarstwo na tkaninach, akwarela, fotografia i street art – to tylko niektóre propozycje przygotowane przez artystów z pogranicza polsko-niemieckiego i niemiecko-holenderskiego na 9. edycję festiwalu ART. an der Grenze.

Co jeszcze czeka zwiedzających? – Akcja partycypacyjna “przyjaźń bez granic”, rozmowy z artystami, torby do malowania i finisaż z silent disco. Ponadto przez cały czas trwania festiwalu zamienimy most miejski w przestrzeń wystawienniczą i ozdobimy go pracami i wspomnieniami z poprzednich lat festiwalowych – informują organizatorzy.

Festiwal odbywa się pod skrzydłami stowarzyszenia Kunstgriff e.V, a wspierają go m.in. Europejski Uniwersytet Viadrina i dwumiasto Słubice-Frankfurt.  Dziś o 17.00, przy Kleine Oderstraße 5, odbędzie się uroczyste otwarcie.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który weźmie w nim udział podkreśla, że festiwal jest kolejnym przykładem współpracy w naszym dwumieście. – Chcemy bliżej poznać kulturę kraju sąsiada, a bez wątpienia sztuka to najbardziej uniwersalny język poznania i porozumiewania się ludzi na całym świecie. Jest zawsze zalążkiem dialogu, a przecież na tym – tu na polsko-niemieckim pograniczu – bardzo nam zależy – podkreśla. Dodaje też, że cieszy fakt, że po raz pierwszy wystawy będą się odbywać po obu stronach Odry, także w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Będą otwarte dla publiczności do 23 lipca. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji o 9 artystach z Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy, którzy zaprezentują swoje prace można znaleźć na stronie internetowej: https://art-an-der-grenze-ffo.weebly.com/kunstschaffende–twoacuterczynie-i-twoacutercy.html