• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment na podziękowania

14 października 2021r.

– Ogromnym szacunkiem darzę zawód nauczyciela i jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, dla których jest to pasja i powołanie – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak, w Dniu Edukacji Narodowej, podczas spotkania z pedagogami ze słubickich szkół i przedszkoli.

Burmistrz podkreślił, że kolejny rok, z powodu pandemii, przedstawiciele gminy mogli się spotkać tylko z częścią kadry, ale wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorzem Cholewczyńskim, przekazali najserdeczniejsze życzenia.

– Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za trud wkładany w wychowanie dzieci i młodzieży. Nasza wdzięczność jest tym większa, że kolejny rok z rzędu pracujecie Państwo w nietypowych i trudnych warunkach spowodowanych pandemią. Doświadczenie to pokazało jednak, jak ważne w życiu każdego z Was jest zaangażowanie i pedagogiczne powołanie – podkreślili. – Najpiękniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie. Dlatego dziękujemy za to, że wykonujecie Państwo swój zawód z poczuciem misji, świadomością, że spoczywa na Was ogromna odpowiedzialność odkrywania przed Waszymi uczniami nowych horyzontów, kreowania marzeń i rozwijania pasji – dodali.