• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dziękujemy za każdą złotówkę na WOŚP!

31 stycznia 2022r.

Za nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury wspólnie z gminą przygotowali wiele atrakcji. Dzięki temu na koncie mamy już ok. 85 tys. zł ze zbiórek i aukcji, ale to nie koniec, bo trwa jeszcze 217 aukcji na Allegro.

 

Można wylicytować m.in. tygodniowy pobyt w pięknym domu w górach dla 12 osób, trening z piłkarką Pauliną Dudek, bilety na Garbicz Festiwal, rejsy pod Odrze i wiele innych atrakcji. Aukcje potrwają do połowy lutego. Zachęcamy do licytowania, bo przecież zbieramy na szczytny cel-  specjalistyczny sprzęt do diagnostyki chorób oczu u dzieci.

Orkiestra zaczęła grać u nas już w sobotę 29 lutego. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury były m.in. warsztaty malowania na tkaninie za datek do puszki, a także pokazy taneczne Westside People i grup, które ćwiczą pod okiem Patrycji Janickiej. Zbiórka prowadzona też była na terenie lodowiska Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W niedzielę, w czasie wielkiego finału, z powodu złej pogody, z placu Bohaterów przenieśliśmy się do miejskiej hali sportowej. Tam były występy artystyczne, burmistrz Mariusz Olejniczak częstował mieszkańców grillowanymi smakołykami, panie z kół gospodyń wiejskich przygotowały pyszne ciasta, a Fundacja Grupy Pomagamy tradycyjnie kręciła watę cukrową.

Burmistrz M. Olejniczak był jednym z wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze, ale też na aukcję przygotował z żoną Martą dwa kosze pyszności z ich domowej spiżarki.  “Poszły” za blisko tysiąc złotych. Na aukcję trafił też t-shirt, w którym burmistrz wystąpił w maju 2020 roku wspierając akcję “hot16challenge”. Jej celem była zbiórka pieniędzy dla lekarzy i szpitali walczących z koronawirusem. T-shirt został wylicytowany za 1500 zł. 

O 17.30 Orkiestra na chwilę przeniosła się na plac Bohaterów, żeby wypuścić “światełko do nieba”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli WOŚP. Pomaganie jest piękne. Słubiczanie udowadniają to co roku!

Fot. Anna Panek-Kusz, Ariel Pawelczyk