• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dzięki otrzymanej dotacji powstała analiza rozwoju ścieżek rowerowych

13 stycznia 2023r.

Urząd Marszałkowski przyznał nam dotację, w wysokości ponad 76 tys. zł, na opracowanie ” Analizy wykonalności rozwoju sieci tras rowerowych na terenie Gminy Słubice”.

 

W ramach otrzymanej dotacji celowej opracowana została „Analiza wykonalności rozwoju sieci tras rowerowych na terenie Gminy Słubice”, która stanowi koncepcję programowo-przestrzenną wykonania sieci tras rowerowych obejmującą obszar miasta i Gminy Słubice. Celem opracowania było wskazanie sieci spójnych, bezpiecznych i komfortowych tras rowerowych, zaprojektowanych zgodnie z najlepszymi krajowymi i międzynarodowymi standardami i wzorcami. Dokument ten jest pierwszym krokiem w wieloetapowym procesie zmian warunków do korzystania z rowerów w podróżach codziennych na terenie miasta, uzupełnienia brakującej infrastruktury towarzyszącej oraz zintegrowania połączeń w postaci wyodrębnionych dróg rowerowych z ościennymi miejscowościami.

Powstała „Analiza” posłuży do realizacji przyszłych inwestycji realizowanych przez Gminę Słubice oraz będzie narzędziem do realizacji spójnej polityki rowerowej na poziomie lokalnym, regionalnym, także w ujęciu transgranicznym.

Dotację przyznano w ramach otwartego konkursu na wsparcie w 2022 roku lubuskich jednostek samorządu terytorialnego w zakresie działań sprzyjających rozwojowi infrastruktury i mobilności rowerowej na terenie województwa lubuskiego.