• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dwumiasto „odpala” iluminację mostu!

13 października 2021r.

2 listopada o 19.30 spotkajmy się na moście łączącym Słubice i Frankfurt, który od tego dnia, codziennie wieczorem i wczesnym rankiem, będzie podświetlany na niebiesko i zielono, w barwach naszej wspólnej marki.

Tego dnia w nowej aranżacji zaprezentuje się nie tylko most na Odrze. Po frankfurckiej stronie, wzdłuż promenady nadodrzańskiej, podświetlonych zostanie dziesięć budynków, mały spektakl światła będzie też w Słubicach. Wszystkie te atrakcje będzie można podziwiać z tarasu widokowego, który udostępni Collegium Polonicum.

Na promenadzie we Frankfurcie staną też tego wieczoru kramy z grzanym winem i czymś do przekąszenia, będzie można posłuchać tam muzyki na żywo. Zapowiada się więc bardzo klimatyczny wieczór!
Iluminacja mostu zostanie „odpalona” punktualnie o 20.00. W tej uroczystej chwili nadburmistrzowi Frankfurtu Rene Wilke i burmistrzowi Słubic Mariuszowi Olejniczakowi towarzyszyć będzie m.in. minister ds. infrastruktury i planowania przestrzennego Brandenburgii Guido Beermann.

Iluminacja mostu to część unijnego projektu, który realizują wspólnie miasta Słubice i Frankfurt. W ramach projektu, nasi sąsiedzi zza Odry, którzy są administratorem mostu, dostali z Brukseli pieniądze na jego podświetlenie, a Słubice dostały pieniądze na budowę wieży widokowej, przy której powstanie plac zabaw i tereny rekreacyjne.