• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Drodzy Mieszkańcy !

10 marca 2020r.

W związku z rozprzestrzenianiem się, w Polsce i za naszą zachodnią granicą, koronawirusa prosimy przestrzegać zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz zachować spokój. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego i stosujemy się do wszystkich wytycznych.

Na bieżąco analizujemy także sytuację w szkołach i przedszkolach i  na razie nie ma przesłanek ku temu, żeby rozważać zamknięcie placówek oświatowych. Dyrektorzy są jednak przygotowani na wszelkie ewentualne scenariusze wydarzeń, znają procedury i wiedzą, jak się zachować w sytuacji kryzysowej. W placówkach oświatowych prowadzone były zajęcia profilaktyczne, żeby uczulić dzieci, jak ważna w obecnej sytuacji jest higiena. Zwracamy się też z apelem, szczególnie do osób starszych, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, żeby unikały dużych skupisk ludzi i szczególnie dbały o siebie.

Nie bagatelizujmy żadnych symptomów, które mogłyby wskazywać na zarażeniem koronawirusem. Często myjmy też ręce używając mydła i wody, a jeśli nie mamy do nich dostępu to używajmy płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%). Podczas kaszlu i kichania zakrywajmy usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, którą trzeba później natychmiast wyrzucić. Zachowujmy też co najmniej 1 metr odległości między sobą a osobami, które  kaszlą, kichają i mają gorączkę. Unikajmy też dotykania oczu, nosa i ust.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o wszystkich zaleceniach Wydziału Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego.