• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!

30 maja 2022r.

Doskonała wiadomość dotarła dziś do gminy: z Rządowego Funduszu Polski Ład dostaniemy ponad 4, 7 mln zł, na II etap przebudowy ul. Kopernika oraz 9, 5 mln zł na budowę lokalnych oczyszczalni ścieków i systemu kanalizacji sanitarnej w  Świecku, Rybocicach i Kunicach.

Obie dotacje pochodzić będą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
– W ramach 2. edycji tego programu złożyliśmy trzy wnioski o dofinansowanie i dziś dowiedzieliśmy się, że dwa nasze projekty zostały pozytywnie rozpatrzone – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak nie kryjąc radości z tego faktu.

Przypomnijmy. Gmina Słubice zabiegała m.in. o pieniądze na II etap przebudowy ul. Kopernika. Planowany jest on na przyszły rok. Obecnie trwają prace przy modernizacji pierwszej części ulicy. Na te prace także pozyskaliśmy ponad 2,2 mln zł z Polskiego Ładu.

W ramach tej inwestycji zostało już przebudowane skrzyżowanie ul. Kopernika z ul. Mickiewicza i zmodernizowany fragment drogi. W sumie, w ramach I etapu przebudowy ul. Kopernika zostanie zmodernizowany w tym roku 400-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania do ostatniego budynku przed przedszkolem Jarzębinka.
Przebudowane zostaną również: kanalizacja deszczowa, chodniki, zjazdy na posesje. Przy drodze staną nowe lampy, powstaną miejsca parkingowe i przejście dla pieszych.

9,5 mln zł otrzymamy też na budowę lokalnych oczyszczalni ścieków i systemu kanalizacji sanitarnej w  Świecku, Rybocicach i Kunicach. 

Przyznane dotacje stanowią 95 proc. szacunkowej wartości inwestycji.

Niestety, trzeci nasz wniosek, na przebudowę ul. Folwarcznej, nie znalazł się na liście inwestycji przewidzianych do dofinansowania. Na przebudowę drogi przy ul. Folwarcznej, która miałaby łączyć się z drogą krajową nr 31 (odcinek o długości 5 km) wnioskowaliśmy o blisko 29,5 mln zł,