• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dostaniemy ponad 2,2 mln zł dofinansowania na remont ul. Kopernika!

17 lutego 2022r.

– Świetna wiadomość! – tak burmistrz Mariusz Olejniczak zareagował na informację, że pozytywnie rozpatrzony został wniosek gminy o dofinansowanie przebudowy ul. Kopernika wraz z modernizacją skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

 

Pieniądze pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pomogą sfinansować pierwszy etap przebudowy ul. Kopernika. Z budżetu państwa dostaniemy dokładnie 2 257 778 zł.

Niedawno informowaliśmy o podpisaniu umowy z wykonawcą robót, firmą Eurokop Invest, która właśnie poinformowała, że planuje wejść na plac budowy z początkiem marca.

Jako pierwsze przebudowane zostanie skrzyżowanie przy ul. Mickiewicza i Kopernika, następnie zmodernizowany będzie 400- metrowy odcinek drogi, od skrzyżowania do ostatniego budynku przed przedszkolem Jarzębinka. Ale to nie wszystko.
– Przebudujemy też kanalizację deszczową, chodniki, zjazdy na posesje, przy drodze staną nowe, energooszczędne lampy, powstaną nowe miejsca parkingowe i zbudujemy bezpieczne przejście dla pieszych – wylicza burmistrz Mariusz Olejniczak. Dodaje, że przebudowa ul. Kopernika to bardzo duża inwestycja dlatego podzieliliśmy ją na dwa etapy. Pierwszy potrwa do października.

Pierwszy etap prac przy ul. Kopernika będzie kosztował 5,1 mln zł. Kwota pozyskanego dofinansowania to ponad 2,2 mln zł.
Przebudowa ulicy Kopernika wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu. -Na bieżąco będziemy informować o planowanych pracach, ograniczeniach i wyznaczonych objazdach, żeby ta inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców – zapowiada burmistrz.

Cała ulica Kopernika ma ok. 950 metrów. Przebudowa drugiego odcinka drogi jest zaplanowana na przyszły rok.