• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Dostaniemy 300 tys. zł na termomodernizację „dwójki”

31 marca 2021r.

– Mamy powody do radości, bo właśnie się dowiedzieliśmy, że w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dostaniemy 300 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Przypomina też, że z tego samego programu, w ramach pierwszego konkursu gmina dostała ponad 2,9 mln zł, za co właśnie buduje halę sportową przy Szkole Podstawowej  nr 3 w Słubicach.  

Jak podkreśla dyrektorka „dwójki” Katarzyna Leśniak- Werwińska termomodernizacja szkoły to kolejny etap prac, które znacząco podniosą standard placówki. Wcześniej gmina sfinansowała m.in. modernizację sieci elektrycznej w całej szkole, wyremontowała sale lekcyjne i korytarze, postawiła nowoczesną halę sportową, rozbudowała system monitoringu i urządziła nowoczesny gabinet do terapii dla dzieci.

W ramach termomodernizacji budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację. Kolory będą nawiązywać właśnie do nowej hali sportowej.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program pomocowy dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię.

To nie jedyna dotacja, na którą liczyła gmina. – Wystąpiliśmy też do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię termomodernizacyjną, która może wynieść ok. 200 tys. zł – mówi burmistrz.