• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

To jest modelowe współdziałanie. Do gminy płyną kolejne unijne pieniądze

13 lipca 2021r.

Blisko 278 tys. zł z unijnej puli, którą dysponuje Urząd Marszałkowski, trafi do Słubic, dzięki czemu Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wzbogaci się o komorę hiperbaryczną i kriogeniczną w centrum odnowy biologicznej.

Wczoraj po południu (12 lipca), na murawie stadionu, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn podpisał umowę z partnerem SOSiRu – Lokalną Grupą Działania „Zielona Dolina Odry i Warty”, reprezentowaną przez prezesa Piotra Charę i wiceprezesa Leonarda Pietrowa.

– Do Słubic trafi blisko 278 tys. zł w ramach tzw. Centrum Innowacji Rekreacji i Odnowy Biologicznej. Za te pieniądze kupimy nowoczesny sprzęt: komory hiperbaryczną oraz kriogeniczną, co wzbogaci ofertę Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówił prezes SOSiRu Krzysztof Murdza.

Lubuskie Centra Innowacji powstaną w Słubicach, Górzycy i Krośnie Odrzańskim, w ramach wspólnego projektu dwóch lokalnych grup działania: „ Zielona Dolina Odry i Warty” z Górzycy oraz „Zielone Światło” z Krosna Odrzańskiego.

Słubice doposażą centrum odnowy biologicznej, Górzyca kupi komputery do szkół, drukarki 3d i skaner (dostanie ponad 261 tys. zł), a Krosno innowacyjne urządzenia do rekreacji za 193 tys. zł.

– Mamy tu dziś do czynienia z modelowym przykładem współpracy lokalnych grup działania – chwalił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i dodał, że warto takie działania wspierać.

Pieniądze (w sumie ponad 730 tys. zł), które trafią do 3 gmin, pochodzą ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”. Przyznał je Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, który zarządza programem.

– Bardzo dziękuję, bo to kolejne dofinansowanie, które otrzymujemy z tego programu – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak. Wcześniej w Słubicach, dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania „Zielona Dolina Odry i Warty” powstał m.in. plac zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja, na który z Urzędu Marszałkowskiego pozyskano 296 tys. zł, a w sąsiedztwie ulic Wandy i Podchorążych – dwa place zabaw za ponad 203 tys. zł.

W podpisaniu umów z lokalnymi grupami działania wzięli udział m.in. radny sejmiku Zbigniew Kołodziej i dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Arkadiusz Dąbrowski, Piotr Chara i Leonard Pietrow z „Zielonej Doliny Odry i Warty” oraz wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Zielone Światło” Katarzyna Sylwanowicz i skarbnik Andrzej Chinalski.