• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Darmowe zwiedzanie Europejskiego Dwumiasta 4.09.2021

25 sierpnia 2021r.

Nasz spacer rozpoczniemy w otoczeniu imponujących budowli północnoniemieckiego gotyku ceglanego. Stąd rozciąga się widok na Ratusz Miejski, Dom Bolfrasa (z Polsko-Niemiecką Informacją Turystyczną gdzie startujemy o godz.11.00), Muzeum Kleista i nabrzeże Odry. Dalej mijamy Muzeum Viadrina w Domu Junkrów (Junkernhaus). To największe muzeum kulturalno-historyczne we wschodniej Brandenburgii. W murach narodowego zabytku rezydowali niegdyś, studiujący w mieście, książęta z rodu Hohenzollernów. Przechodząc przez most, na którym do 2007 roku prowadzano kontrole paszportowe i mijając charakterystyczne niebieskie łuki mostu, podziwiamy malowniczy krajobraz Odry. Zwiedzanie zakończymy na tarasie Collegium Polonicum stąd rozpościera się fantastyczny widok na oba miasta.Tutaj na żywo możemy doświadczyć idei wspólnej Europy, w której od sąsiada dzieli nas jedynie kilka kroków.

 

Tematyczne zwiedzania są bezpłatne i prowadzone w języku niemieckim i polskim.

Dalsze terminy:

02.10.2021 Śladami Żydów z Frankfurtu nad Odrą

 

*Zwiedzania tematyczne są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 w ramach projektu “Przewodnik miejski i mapa rowerowa Frankfurtu nad Odrą”.

KPF Euroregion Pro Europa Viadrina

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rezerwacja mailowa: tourismus@frankfurt-slubice.eu lub telefoniczna: +49 335 61 00 800.

Start: Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna godz.11 , Dom Bolfrasa na Große Oderst.29, Frankfurt(Oder) (obok ratusza i Kościoła Mariackiego)

Fot. HTS