• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Cztery złota i rekord świata Małgorzaty Krzyżan!

23 lipca 2020r.

Małgorzata Krzyżan, zawodniczka Lubusza Słubice, podczas 17. Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych, aż w czterech konkurencjach sięgnęła po złoty medal. W rzucie dyskiem antycznym ustanowiła rekord świata!

Impreza odbyła się 18 lipca w Toruniu. Podopieczna trenera Olega Pachola startowała w kategorii wiekowej W50 i potwierdziła coraz lepszą formę.

W rzucie dyskiem antycznym o wadze 2 kg uzyskała wynik 22,72 m, co jest nowym rekordem świata. Ale to nie były jedyne wartościowe wyniki, jakie słubiczanka ustanowiła na tych zawodach.

O rekord Polski pokusiła się w slingballu. Piłkę lekarską z uchwytem o wadze 1 kg posłała na odległość 43,05 m. Poprawiła również swój własny rekord Polski w schockoramie, czyli rzutach kulami o wadze 2, 2,5 i 3 kg sposobem dyskowym. Jej wynik to 55,25 m.

O krok od pobicia rekordu Polski (także własnego) była w schotoramie. To konkurencja polegająca na pchnięciu z miejsca kulami o wadze 2,5, 3, 4, 5 oraz 6 kg.  Tu uzbierała łączną odległość 48,24 m – do rekordu zabrało tylko 40 cm.

We wszystkich wymienionych konkurencjach Małgorzata Krzyżan zajęła pierwsze miejsce i zdobyła 4 tytuły mistrzyni Polski weternaów.

Gratulujemy!

Źródło: Gazeta Słubicka, Marcin Kiedrowicz