• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Collegium Polonicum zamieniło się w czarującą, baśniową krainę

11 grudnia 2022r.

Za nami XI Powiatowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych „Najpiękniejsze baśnie Andersena”, zorganizowany 8 grudnia przez Przedszkole Samorządowe nr 3 „Miś Uszatek” w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Twórczość baśniopisarska Hansa Christiana Andersena wybrzmiała na scenie Collegium Polonicum dzięki występom grup małych artystów z pięciu przedszkoli.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Golicach zaprezentowały baśń „Brzydkie kaczątko”, interpretację „Dzikich łabędzi” obejrzeliśmy dzięki aktorom z przedszkola „Krasnal Hałabała”, „Dziewczynka z zapałkami” poruszyła widownię z pomocą dzieci z „Misia Uszatka”, a o przekazanie emocji towarzyszących baśni „Królowa śniegu” zadbały przedszkolaki z „Pinokia”. Swój debiut aktorski mieli podopieczni z przedszkola „Jarzębinka”, którzy wystawili na scenie „Księżniczkę na ziarnku grochu”.

Każdy występ, który mieliśmy przyjemność obejrzeć w ramach XI Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „Najpiękniejsze baśnie Andersena”, był wyjątkowy i wzruszający.

– Nie sposób wybrać najlepszego przedstawienia. Myślę, że nie tylko mi łezka zakręciła się w oku w czasie oglądania występów, ale na widowni było takich osób dużo więcej. Dziękuję Wam za to – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak na zakończenie.

Dzieci, które występowały na scenie, otrzymały słodkie upominki oraz bilety do kina.

W wydarzeniu wziął udział także Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński. Całość poprowadziła dyrektorka przedszkola “Miś Uszatek” Kamila Łopusiewicz, której gratulujemy organizacji tak wspaniałego widowiska.