• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Collegium Polonicum organizuje bezpłatne kursy językowe dla uchodźców z Ukrainy

28 marca 2022r.

Na razie odbędą się dwa kursy, a zajęcia planowane są dwa razy w tygodniu. Zapisy na kursy przyjmowane są w punkcie porad w CP. W każdym z kursów jest 15 miejsc.

 

Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy oraz lektorzy języka polskiego jako obcego z Collegium Polonicum. Jeżeli będzie więcej osób zainteresowanych udziałem w kursach, to zostaną uruchomione kolejne grupy.

Oprócz tego odbędą się warsztaty dla nauczycieli języka polskiego, którzy na swoich lekcjach mają również uczniów z Ukrainy. Doświadczony nauczyciel języka polskiego jako obcego podpowie, z jakich materiałów warto skorzystać, gdzie szukać metodycznej i merytorycznej pomocy, od czego zacząć przygotowywanie materiałów oraz jak dostosować omawiane teksty do możliwości językowych cudzoziemców. Warsztaty przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli języka polskiego z terenu powiatu słubickiego. Warsztaty odbędą się online i są bezpłatne.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeń znajdują się w załączniku.

Collegium Polonicum w Słubicach od samego początku angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy: od razu włączyło się do zbiórki rzeczowej oraz uruchomiło punkt porad w holu uczelni.

Punkt porad działa od poniedziałku do soboty w godz. 13:00-15:00 i cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory z porad, które udzielają pracownicy Collegium Polonicum skorzystało kilkadziesiąt osób.

Źródło: Collegium Polonicum w Słubicach

Załączniki