• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Było czego gratulować!

23 września 2021r.

Początek dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Słubicach upłynął na podwójnych podziękowaniach.Wiązały się z zakończeniem historycznego dla naszej gminy projektu ZUWŚ i dotacją dla SOSiRu na remont arkad na stadionie.

Przypomnijmy. ZUWŚ zakończył właśnie projekt o wartości ponad 68 mln zł, dzięki któremu wymieniono odcinki sieci wodociągowej w ponad dwudziestu ulicach, o łącznej długości 8 km, hydranty przeciwpożarowe, zamontowano też nowe hydranty podziemne, wymieniono zasuwy i zainstalowano nowe, które – co zaznacza prezes K. Góra- pozwalają na zamykanie poszczególnych fragmentów wodociągu bez konieczności zakręcania przysłowiowego „kurka z wodą” w całym mieście. Ponadto uszczelniono 21,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, rozbudowano oczyszczalnię ścieków, doposażono spółkę w specjalistyczne samochody oraz system informacji przestrzennej GIS. Dodatkowo objęto monitoringiem infrastrukturę spółki i zautomatyzowano część procesów technologicznych. Za ogromne zaangażowanie w ten projekt burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady Grzegorz Cholewczyński podziękowali prezesowi Kazimierzowi Górze a także pracownikom spółki, zaangażowanych w projekt: Dariuszowi Kuczyńskiemu, Jolancie Matejko, Monice Walkowiak, Arielowi Gawęckiemu, Ryszardowi Tomczykowi i Pawłowi Raźnemu.

Z kolei prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Murdza, wspólnie z burmistrzem i przewodniczącym rady, podziękowali europosłance Elżbiecie Rafalskiej za pomoc w uzyskaniu dotacji na pierwszy etap remontu zabytkowych arkad na słubickim stadionie. SOSiR dostał z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu dotację w wysokości 350 tys. zł.