• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Burmistrz zrobił kolejny krok w kierunku tanich mieszkań

26 kwietnia 2021r.

Burmistrz Mariusz Olejniczak wspólnie z włodarzami 13 innych gmin z woj. wielkopolskiego i lubuskiego, podpisał dziś w Poznaniu umowę o utworzeniu spółki SIM – “KZN – Zachodni”. Z ramienia rządu w wydarzeniu uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin. W ramach rządowego wsparcia gmina Słubice dostała 3 mln zł. Pieniądze te pozwolą na funkcjonowanie spółki i rozpoczęcie działań.

Gminy razem z Krajowym Zasobem Mieszkaniowym powołały spółkę Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM), której celem jest zwiększenie dostępności mieszkań dla osób o dochodach zbyt niskich, aby kupić lub wynająć mieszkania na zasadach komercyjnych.

SIMy to inicjatywa rządu, który chce powszechnego dostępu Polaków do mieszkań w dobrej cenie. Jak podkreślał wicepremier Gowin SIM-y “wyzwolą potencjał gmin”, gdyż samorządy dysponują często zasobami gruntów pod budowę, ale nie mają środków finansowych na inwestycje. SIMy będą zawiązywane w całej Polsce, mogą zbudować ok. 20 tys. mieszkań komunalnych lub socjalnych.

-Jestem dumny, że Gmina Słubice znalazła się wśród samorządów, które utworzyły SIM – “KZN – Zachodni”, pierwszą taką inicjatywę mieszkaniową w zachodniej Polsce – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Intensywnie nad tym pracowaliśmy i teraz możemy się cieszyć z rezultatów- podkreślił.

“KZN – Zachodni” tworzą gminy: Czempiń, Gniezno, Kalisz, Kargowa, Kępno, Konin, Międzyrzecz, Oborniki, Powidz, Pobiedziska, Słubice, Środa Wielkopolska, Strzelce Krajeński i Świebodzin.