• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Gmina

Budowa terenu rekreacyjno-sportowego w Kunowicach dobiega końca

7 lutego 2023r.

Wykonawca zakończył już roboty budowlane, obecnie trwają ostatnie prace porządkowe. Odbiór inwestycji przewidziany jest na ten miesiąc. Jak wygląda teraz teren wokół Szkoły Podstawowej w Kunowicach?

– Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana 3 sierpnia 2022 roku z firmą TORAKOL Sp. z o.o. z siedzibą w Radziejowie. Obejmuje ona budowę: chodników i ciągu pieszo-jezdnego, wielofunkcyjnego boiska, placu zabaw, skoczni w dal, bieżni sportowej, a także zagospodarowanie terenu wokół szkoły i wykonanie jego monitoringu – mówi Dariusz Śmielewicz, Główny specjalista ds. budowlanych w Urzędzie Miejskim w Słubicach.

Wartość terenu rekreacyjno-sportowego, który powstaje obecnie w Kunowicach, wynosi 2 458 770 złotych. Inwestycja została zrealizowana na działce pozyskanej w 2021 roku od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który przekazał Gminie Słubice na realizację tego zadania także pomoc finansową w wysokości nieco ponad 90 tys. złotych. 250 tys. złotych otrzymano natomiast od firmy ZUO International.

Warto zaznaczyć, że Gmina Słubice zrealizowała w 2021 roku inwestycję na kwotę około 12 mln zł – budowę Szkoły Podstawowej w Kunowicach w nowoczesnej technologii modułowej – a powstanie wspomnianego terenu rekreacyjno-sportowego stanowi kontynuację tego zadania. Dzięki temu, za kwotę blisko 14,5 mln zł, powstała w Kunowicach nowa szkoła podstawowa wraz z terenem rekreacyjno-sportowym w jej sąsiedztwie.