• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Blisko 900 tys. zł na remonty gminnych placówek oświatowych

18 sierpnia 2020r.

Modernizacja instalacji elektrycznej i sali sportowej w SP3, remont łazienki w przedszkolu „Miś Uszatek”, pracownia dla uczniów niepełnosprawnych w Golicach – to tylko niektóre z prac zrealizowanych w czasie wakacji.

 

Jak zawsze letnia przerwa w szkołach jest wykorzystywana na większe i mniejsze remonty, dzięki którym gmina podnosi standard placówek oświatowych. Tak jest i w tym roku. W szkołach, przedszkolach i samorządowym żłobku większość prac już wykonano, reszta robót skończy się niebawem.

Przy Szkole Podstawowej nr 1 zmodernizowano plac i zbudowano tam miejsca parkingowe. Kosztowało to gminę 61 tys. zł. W SP nr 2 za blisko 26 tys. zł wyremontowano sale lekcyjne.

Największy zakres prac był w SP nr 3. Za ponad 95 tys. zł zmodernizowano instalację elektryczną, za 64 tys. zł zaadaptowano pomieszczenia na pracownie dla dzieci niepełnosprawnych i wyposażono je w odpowiednie sprzęty, a 57 tys. zł kosztowała modernizacja sali gimnastycznej wraz z wymianą pokrycia dachowego. Ponad 26 tys. zł przeznaczono też na modernizację ogrodzenia. 

Inwestycje na kwotę ponad 180 tys. zł są też realizowane w szkole w Golicach. Zakończono już tam modernizację instalacji elektrycznej (145 tys. zł), trwa remont pomieszczeń na pracownie dla uczniów niepełnosprawnych, które zostaną też odpowiednio wyposażone. 

97,5 tys. zł pójdzie na modernizację pomieszczeń biurowych i toalety w przedszkolu nr 1 „Jarzębinka” , a 50 tys. zł na remont łazienki grupowej w „Misiu Uszatku”. Natomiast w przedszkolu nr 4 „Krasnal Hałabała” za 63 tys. zł budowane będzie nowe przyłącze wodociągowe. Ponadto 19  tys. zł kosztowała  dokumentacja kosztorysowa wykonania modernizacji instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej w budynku przedszkola (etap I), za blisko 60 tys. zł wybudowano drogę dojazdową do placówki, która pełni rolę drogi przeciwpożarowej.  

Nowe przyłącze wodociągowe będzie też miał żłobek (koszt 70 tys. zł). 21 tys. zł wydała gmina na modernizację ogrodzenia placówki.

Od września uczniowie “dwójki” będą mogli korzystać z wybudowanej niedawno nowej hali sportowej.