• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Blisko 1,6 mln zł na wakacyjne remonty w gminnych placówkach oświatowych

2 sierpnia 2022r.

– Jak co roku wykorzystujemy czas wakacji na inwestycje i remonty w naszych przedszkolach i szkołach. Tradycyjnie przeznaczamy na ten cel niemałe kwoty, dzięki czemu standard w naszych placówkach stale rośnie – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Dyrektorka Przedszkola Samorządowego nr 1 “Jarzębinka” Jadwiga Grabowska nie kryje radości, bo z budżetu gminy na modernizację łazienek dla dzieci dostała 150 tys. zł. Prace właśnie trwają. – W grupie Żabki w łazience dominować będzie kolor zielony, a żabki pojawią się na ścianach w formie mozaiki – opowiada. – Grupa Pszczółek będzie miała łazienkę w kolorze żółtym i pomarańczowym, a w remontowanej łazience przy sali dla Motylków pojawią się akcenty nawiązujące do nazwy grupy. – Będzie pięknie i dzieciom na pewno się spodoba – mówi z przekonaniem dyrektorka. Wspomina, że wcześniej dostała jeszcze z budżetu gminy 16 tys. zł, dzięki czemu wyremontowano szatnie i piwnice i zamontowano daszek nad wejściem do budynku. – Teraz zostanie nam już tylko wykonanie nowej elewacji przedszkola i naprawdę mamy się z czego cieszyć – zaznacza J. Grabowska, wspominając, że w budżecie gminy na ten rok zarezerwowano jeszcze 27 tys. zł na dokumentację termomodernizacji budynku “Jarzębinki”.

Taką samą kwotę, 150 tys. zł przekazała też gmina na rekonstrukcję nawierzchni na placu zabaw w przedszkolu nr 2 “Pinokio” , natomiast 197 tys. zł dostało przedszkole nr 3 na modernizację drogi przeciwpożarowej i budynku gospodarczego. Remont trwa też obecnie w przedszkolu nr 4 “Krasnal Hałabała”, w którym za ponad 189 tys. zł budowana jest nowa instalacja wodno-cieplna.

Nie inaczej jest w szkołach. Największym budżetem, blisko 400 tys. zł, dysponuje Szkoła Podstawowa nr 3. Pieniądze przeznaczone zostały na modernizację korytarzy i klatek schodowych, remont dwóch wejść ewakuacyjnych, budowę skoczni w dal, adaptację pomieszczenia dla psychologa i modernizację ogrodzenia boiska sportowego przy szkole.

Ponad 200 tys. zł zapisano też w budżecie dla “jedynki” na modernizację systemu wywiewnego w kuchni i remont sal lekcyjnych, a 124 tys. zł dostała SP 2 m.in. na dostosowanie oddziału przedszkolnego do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, wymianę skrzynek hydrantowych i naprawę i konserwację posadzki w starej sali gimnastycznej. – Drewniana podłoga w sali gimnastycznej jest właśnie cyklinowana, wymalowaliśmy też wcześniej lamperie, a w przyszłym roku pomalujemy jeszcze ściany powyżej – zapowiada dyrektorka “dwójki” Katarzyna Leśniak-Werwińska. – Na dniach rozpocznie się też przebudowa wejścia głównego do szkoły i wejścia od strony ul. Mieszka I. Prace potrwają do listopada – zapowiada dyrektorka.

Ponad 175 tys. zł gmina przekazała też Szkole Podstawowej w Golicach. Za te pieniądze zmodernizowano drugą część ogrodzenia, kupiono zestaw do integracji sensorycznej, a obecnie trwa dostosowanie oddziału przedszkolnego do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

W tegorocznym budżecie znalazły się też pieniądze na zakup i montaż zewnętrznych rolet w naszym samorządowym żłobku Bajka. – Trzy lata temu zamontowaliśmy rolety na dwóch kondygnacjach z jednej strony budynku, a teraz przed latem zrobiliśmy to samo po drugiej stronie – pokazuje dyrektorka żłobka Joanna Mroczkowska. – Dzięki temu wszystkie okna w naszej placówce mają już rolety. Z jednej strony zapewnia to dzieciom komfort podczas lata, z drugiej – cały budynek mamy już zabezpieczony, co ma znaczenie szczególnie podczas przerwy wakacyjnej – mówi dyrektorka.