• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Biblioteka zachęca dzieci do konkursu. Będą nagrody!

25 października 2021r.

Niezapomniane opowieści o niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym, napisane przez Sławomira Grabowskiego wspólnie z Markiem Nejmanem, cieszyły i cieszą kolejne już pokolenia. Dlatego słubickie bibliotekarki proponują konkurs plastyczny dla dzieci z całego powiatu słubickiego.

Czy pamiętacie małego ciekawskiego kotka o imieniu Filemon, na którego czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu? Tam wciąż się tyle dzieje –  myszy harcują, podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie?! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapką?

Nadchodzące jesienne długie wieczory zachęcają do wspólnego rodzinnego czytania z dzieckiem. Biblioteka słubicka, chcąc tym bardziej zaprosić do wspólnego czytania oraz promowania klasyki polskiej literatury dla dzieci, zaprasza najmłodszych czytelników z terenu gminy Słubice i powiatu słubickiego (dzieci w wieku 6 – 7 lat oraz wieku 8 – 9 lat) do udziału w powiatowym konkursie plastycznym.

Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej, dowolną techniką, format A3, do jednej z przygód sympatycznego i niezwykle ciekawskiego świata Kota Filemona.

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, a jej partnerami są biblioteki publiczne powiatu słubickiego: w Cybince, Górzycy, Rzepinie i Ośnie Lubuskim.

Prace konkursowe można przynieść do biblioteki w Słubicach, a także do pozostałych bibliotek powiatu słubickiego: w Rzepinie, Górzycy, Cybince i Ośnie Lubuskim w terminie do 24 listopada 2021 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Zapraszamy!

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki słubickiej, na stronach bibliotek publicznych powiatu słubickiego oraz na miejscu w każdej bibliotece.