• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Gmina

Bezpłatne badania mammograficzne w Słubicach

24 lutego 2023r.

Zachęcamy wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały przeprowadzonego profilaktycznego badania mammograficznego na koszt NFZ, do wykonania bezpłatnej mammografii. 

Mammografia wykrywa raka piersi we wczesnym stadium rozwoju – gdy nie ma żadnych niepokojących objawów. Szybka reakcja na wykryte zmiany chorobotwórcze zwiększa szansę na 100% wyleczenie. Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia raz na 2 lata, a w przypadku obciążeń genetycznych – raz na 1 rok.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu NFZ, który umożliwia wykonanie mammografii bez skierowania. Badanie piersi będzie można wykonać w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie przy Kościele Świętego Ducha w Słubicach na początku marca.

Zachęcamy do zapisów na badania w mobilnym mammobusie. Numer telefonu do rejestracji: (68) 41 41 411. Można dzwonić w dni robocze w godzinach 8.00-16.00.

Pamiętajmy – mammografia trwa zaledwie kilka minut, a może uratować życie! Wykrywa zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Źródło: NSZOZ Diagnostyk