• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Bądźmy razem 11 listopada

7 listopada 2022r.

Ten dzień przywołuje pamięć jednej z najważniejszych kart w naszej historii. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. – Uczcijmy to wspólnie – zachęca burmistrz Mariusz Olejniczak.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która zacznie się o godz. 10.30 w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach. Po niej, o godz. 11.30, będzie apel pamięci i złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą polskim bohaterom.

11 listopada zapraszamy także do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie wyświetlony zostanie film Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce „Wycieczka do Ojczyzny w 1927 r.”. Wprowadzenia dokona dr hab. Rafał Reczek, Dyrektor poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Tego dnia o godz. 18.00 na placu Bohaterów będziemy mogli też zobaczyć performance „Chleb powszedni” w wykonaniu grupy Bohema i ich przyjaciół.

Z kolei 12 listopada o godz. 18.00, w auli Collegium Polonicum, odbędzie się koncert symfoniczny Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej „Polska klasyczna, Polska romantyczna” (bilety 30 zł, do nabycia w SMOKu), a od dziś do 14 listopada można oglądać wystawę na placu Bohaterów „Ojcowie Niepodległości”.