• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

Ależ to będzie adwent!

15 listopada 2022r.

1 grudnia na placu Przyjaźni otwieramy Aktywny Kalendarz Adwentowy! Ten przedświąteczny czas w dwumieście pachnie piernikami, które pieką słubiczanie i frankfurtczycy, w atmosferę świąt wprowadzi nas też m.in. Preludium Bożonarodzeniowe.

Wiecie, jaką frajdę sprawia maluchom wygrzebywanie codziennie nowej czekoladki z kalendarza adwentowego? No właśnie! Dorośli mogą też poczuć tę frajdę, uczestnicząc w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym, który ma już długą tradycję w naszym dwumieście.

Tak jak w przeszłości – przez 24 dni, codziennie jedna z instytucji ze Słubic lub z Frankfurtu nad Odrą będzie otwierała swoje drzwi, proponując wspólne przygotowanie się do Bożego Narodzenia.
W tym roku na otwarciu kalendarza spotkamy się w Słubicach. W parku przy placu Przyjaźni, o godz. 16.00 burmistrzowie Słubic i Frankfurtu Mariusz Olejniczak i Rene Wilke zaproszą mieszkańców dwumiasta do wspólnego przeżywania czasu adwentu. Okazji ku temu będzie wiele, a oferta atrakcji jest tak różnorodna, że z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Będzie m.in. Adwentowe Jam Session, Bieg Mikołajkowy, czytanie polskich, ukraińskich i niemieckich opowieści świątecznych, a nawet szycie butów św. Mikołaja. W Słubicach odbędzie się m.in. jarmark bożonarodzeniowy, a we Frankfurcie powstanie szlak grzanego wina połączony z głosowaniem na najlepszy trunek i z akcją charytatywną, słubicka biblioteka zaprosi na świąteczne bajanie, a w Kościele Mariackim będzie wspólne kolędowanie. Czas adwentu zakończymy tradycyjnie pasterką o północy 24 grudnia w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.
Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Załączniki