• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Ależ oni pięknie recytują!

19 lutego 2020r.

18 lutego w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbył się powiatowy etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wiemy już, kto z naszej gminy weźmie udział w finale wojewódzkim.

 

Wśród dzieci z klas I-III nominację otrzymali:  Tymoteusz Bodziacki ze  Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach oraz Iga Kusz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach.  W kategorii klas IV-V do kolejnego etapu konkursu wybrano: Jagodę Walkowiak z „jedynki” , a w kategorii klas VI-VIII – Emilię Kusz, także z SP nr 1 w Słubicach. Wyróżnienie otrzymał Stanisław Szewieliński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach.

Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów. Teraz czeka ich kolejny etap. Młodsi (I i II kategoria wiekowa) spotkają się na finale wojewódzkim 26 marca 2020r. w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, starsi 27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury.

Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, który jest realizowany w województwie lubuskim.

Fot. Anna Panek-Kusz, Tomasz Fedyszyn