• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Ale pięknie opowiedzieliście o swoich emocjach. Konkurs „Zostań w domu” rozstrzygnięty!

22 kwietnia 2020r.

Lena Bukowska, Michał Timofiejczyk i Liwia Dembińska oraz Emilka Kusz i Iga Król – zwyciężyli w gminnym konkursie literacko-plastycznym w ramach kampanii „Zostań w domu”.

Gdy koronawirus „uwięził” w domach dzieci, zaproponowaliśmy im udział w konkursie. Można było napisać wiersz lub przygotować pracę plastyczną o tym, jak bezpiecznie spędzają czas w domach. Do udziału zaprosiliśmy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych. Najmłodszym mogli pomóc rodzice.

– Otrzymaliśmy bardzo ciekawe, różnorodne prace i chociaż regulamin zakładał tylko nagrody dla zwycięzców to jednak, wszystkie prace tak nas ujęły, że postanowiliśmy przygotować upominki także dla pozostałych dzieci – mówi zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka, która przewodniczyła jury.

Pierwsze miejsce w kategorii – praca plastyczna – zdobyła 8-letnia Lena Bukowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, za pracę „Tak spędzam dzień w moim pokoju”. Drugie miejsce przyznaliśmy 14-letniemu Michałowi Timofiejczykowi z niepublicznej szkoły muzycznej za obraz „ W rytmie rapu”. Zdobywcą trzeciego miejsca jest 13-letnia Liwia Dembińska z tej samej szkoły, autorka pracy “Wśród gwiazd i marzeń”. W tej kategorii przyznaliśmy też wyróżnienie, które otrzymał Maksymilian Chuderski, 8-letni uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, którego nagrodziliśmy za jego „Blok pomysłów”.

W kategorii- wiersz – zwyciężyła 12-letnia Emilia Kusz z SP nr 1, autorka wiersza „Kwarantanna”, a drugie miejsce zdobyła 3-letnia Iga Król z przedszkola „Krasnal Hałabała”, której dorośli pomogli spisać „Historię pewnej 3-latki”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Nagrody, i te główne, i nagrody pocieszenia, w niedługim czasie wszystkim Wam dostarczymy. Nagrodzone prace plastyczne, w kolejności miejsc, można oglądać poniżej.Wiersze znajdują się w załącznikach. 

Załączniki