• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Aktywny Kalendarz Adwentowy 2020- Zgłoś swoją propozycję!

18 sierpnia 2020r.

W ramach tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą, do końca sierpnia,  trwa nabór wniosków od instytucji i różnych partnerów z dwumiasta, którzy chcieliby zrealizować w adwencie transgraniczne wydarzenia.

Poszukujemy 24 tętniących życiem punktów programu dla mieszkańców Dwumiasta Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Od 01 do 24 grudnia każdego dnia wybrane projekty otworzą drzwi swojej instytucji i zaoferują zainteresowanym gościom możliwość spotkania się w przedświątecznej atmosferze. Poszukujemy inicjatyw, stowarzyszeń, sklepów i instytucji, które nie tylko w oryginalny sposób celebrują przedświąteczny czas, ale także skupiają różne grupy docelowe, zwłaszcza w kontekście współpracy z innymi instytucjami oraz wymiany między pokoleniami i narodowościami.

W celu dalszego pogłębienia współpracy w Dwumieście i wzajemnego poznania instytucji i ofert po drugiej strony Odry, istotne jest zachowanie polsko-niemieckiego charakteru wydarzenia. W tej kwestii pomocą może służyć zespół organizacyjny. W związku z nieprzewidywalną sytuacją spowodowaną przez pandemię SARS CoV-19, zespół organizacyjny oferuje gospodarzom możliwość włączenia wydarzeń w formatach cyfrowych i online do programu kalendarza adwentowego.

Zainteresowane osoby i instytucje mogą zgłosić pomysł swojego wydarzenia do 31 sierpnia 2020 roku poprzez formularz zgłoszeniowy, który w tym roku dostępny jest online. Formularz można znaleźć w języku polskim i niemieckim online na stronie miasta Frankfurtu nad Odrą w dziale Spraw Obywatelskich (Bürgerplattform) przy inicjatywach w ramach “Aktywnego Kalendarza Adwentowego” (https://www.frankfurt-oder.de/Angebote-Beteiligungen/Beteiligungen/B%C3%BCrgerinitiativen-Aktionen/Lebendiger-Adventskalender-/Anmeldung-/ )

Po upływie terminu zgłoszeń zespół organizatorów dokona przeglądu wszystkich zgłoszonych propozycji i na podstawie wyżej wymienionych kryteriów podejmie decyzję, kto zostanie włączony do udziału w tegorocznym projekcie i będzie mógł przygotować jedno z okienek (wydarzeń) Kalendarza.

Projekt wspierany jest przez Fundusz Małych Projektów (KPF) Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA: Zespół organizacyjny: Rafał Mocny, Katolickie Centrum Studenckie „Parakletos” Słubice Christa Moritz, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH Adrianna Rosa, Arbeiten und Leben in historischen Gebäuden gGmbH Anja Greschke; Stadtverwaltung Frankfurt (Oder) Lea Keßler; AStA Europa Universität Viadrina Isa Ihle, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder) Kontakt: Quartiersmanagement Frankfurt (Oder) “Innenstadt – Beresinchen” Isa Ihle Franz-Mehring-Str. 20 15230 Frankfurt (Oder) Tel.: 0335 – 3871894 E-Mail: quartiersmanagement-ffo@stiftung-spi.de

Źródło: Zespół organizacyjny