• Gmina
  Seniorze- uważaj na oszustów!
  Czytaj więcej
 • Nie damy się dzieciom nudzić! Gmina sfinansuje zajęcia pozalekcyjne Biuro Oświaty
  Nie damy się dzieciom nudzić! Gmina sfinansuje zajęcia pozalekcyjne
  Czytaj więcej
 • GRANTY PPGR – informacja o konieczności złożenia oświadczenia Gmina
  Granty PPGR – koniecznie złóż oświadczenie do 15 września
  Czytaj więcej
 • Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 Biuro Oświaty
  Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 – zdjęcia
  Czytaj więcej
Aktualności
Pokaż kategorie
Słubice - bez granic
28 stycznia 2021r.

Cykliczne wideokonferencje nadburmistrza René Wilke i burmistrza Mariusza Olejniczaka i współdziałanie w czasie zamknięcia granicy , dwujęzyczna infolinia dla Polaków i Niemców, m.in. dla osób dojeżdżających do pracy za granicą, działania na rzecz polskich uczniów chodzących do szkół we Frankfurcie – to tylko niektóre przykłady działań podejmowanych w Dwumieście w czasie pandemii koronawirusa, które doceniła Fundacja Carla i Anneliese Goerdeler z Lipska i Instytut na rzecz Sektora Publicznego.

Dziś świętujemy Dzień Dziadka
22 stycznia 2021r.

W ten wyjątkowy dzień składamy wszystkim Dziadkom moc najserdeczniejszych życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy Wam za każdą chwilę, którą ofiarowujecie swoim wnukom przekazując im życiową mądrość, ucząc tego wszystkiego, co będzie dla nich w życiu ważne, wskazując drogowskazy i ścieżki, po których warto iść. Niech nigdy nie zabraknie Wam drodzy Dziadkowie poczucia, że jesteście bardzo ważni nie tylko w życiu swoich wnuków, ale całych Waszych rodzin.

Wszystkim babciom składamy najserdeczniejsze życzenia
21 stycznia 2021r.

Kochane babcie, życzymy Wam, żebyście z miłości swoich wnuków, czerpały siłę i pozytywną energię. Dziękujemy za to, że tak pięknie potraficie się dzielić swoją życiową mądrością i doświadczeniem, za to, że uczycie swoje wnuki szacunku dla drugiego człowieka, wpajacie zasady, dzięki którym otaczający świat staje się lepszy. Wasza pomoc w wychowaniu wnuków jest bezcenna, tak jak bezcenne jest to wszystko, co im dajecie. Niech dopisuje Wam zdrowie i niesłabnący apetyt na życie.