• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 gotowa na pierwsze lekcje z wychowania fizycznego!

26 sierpnia 2020r.

Obostrzenia spowodowane epidemią pokrzyżowały nieco plany związane z “hucznym” otwarciem hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Ze względu bezpieczeństwa burmistrz wraz z radnymi zdecydowali się na symboliczne przecięcie wstęgi otwierając drzwi do nowo oddanego obiektu sportowego.

 

Cieszę się, że udało nam się odebrać obiekt przed 1 września. Wkrótce rozpoczyna się rok szkolny i ruszą pierwsze zajęcia wychowania fizycznego, a dzięki tej hali zapewniamy dzieciom warunki na najwyższym poziomie mówi burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który przekazał również na ręce Pani dyrektor 10 nowych piłek do gry w piłkę nożną.

 

 

Przypomnijmy jak wyglądała inwestycja

Sala sportowa przy „dwójce” to inwestycja finansowana z budżetu gminy. W tym roku przeznaczyliśmy na nią 5,1 mln zł, a cały koszt to 7,2 mln zł.

W budynku o powierzchni użytkowej 1, 3 tys. mkw znajduję się: sala sportowa z boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sala wyposażona została w elektryczne kotary, które pozwalają podzielić ją na trzy części, tak by można było jednocześnie korzystać z kilku boisk. Obiekt wyposażony jest też w rozkładane trybuny, które pomieszczą 240 osób.Cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą jest firma PAECH z Międzychodu, która wygrała w sierpniu ubiegłego roku przetarg na dokończenie budowy po tym, jak gmina musiała rozwiązać umowę z poprzednim, niesolidnym wykonawcą. Przejęła inwestycję, gdy budynek był w stanie surowym otwartym.