• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

“Jedynka” to kolejna szkoła, która ma gabinet do terapii

26 lutego 2020r.

W Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie, którzy korzystają z różnego rodzaju zajęć terapeutycznych, dostali właśnie nowiutką, świetnie wyposażoną  salę. Taki gabinet terapeutyczny ma już też SP nr 2, a będzie miała niebawem „trójka” i podstawówka w Golicach.

Jak mówi  nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Aneta Znajomska-Grochoła, która prowadzi w „jedynce” zajęcia z uczniami z różnego rodzaju potrzebami edukacyjnymi, takie przyjazne miejsce, pełne kolorowych siedzisk i różnego rodzaju sprzętów, ułatwia dotarcie do dziecka.  – Mamy w szkole sporo uczniów, którzy posiadają różnego rodzaju orzeczenia i wymagają między innymi rewalidacji  – dodaje A. Znajomska-Grochoła. Rewalidacja  to rozwijanie percepcji słuchowej, usprawnianie percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi, ćwiczenia motoryki, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i kompetencji społecznych.-Podczas zajęć ćwiczymy  też  techniki szkolne: pisanie, czytanie, rozwijanie słownictwa, umiejętność zadawania pytań, bo nasi podopieczni mają często zaburzone te umiejętności  – dodaje nauczycielka.

– Sala terapeutyczna powstała w miejscu, gdzie kiedyś były szatnie dla uczniów – mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 Aurelia Wolny. – Pomieszczenia stały puste, bo dzieci mają już w szkole szafki dlatego chcieliśmy je zagospodarować. Ponad 60 tys. zł dała nam na to gmina i jest efekt! – cieszy się dyrektorka.

Radości nie kryli też burmistrz Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka, których kilka dni temu zaproszono do szkoły na przecięcie symbolicznej wstęgi.

– Ta sala naprawdę robi wrażenie i dobrze, że dzieci, które potrzebują wsparcia terapeutycznego otrzymują je, na tak wysokim poziomie także w szkole– mówi burmistrz. Podkreśla, że bez zaangażowania nauczycieli, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje byłoby to niemożliwe. Z gabinetu terapeutycznego korzysta także szkolny psycholog, został on też przystosowany do pracy logopedycznej.