• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

“Jedynka” to kolejna szkoła, która ma gabinet do terapii

26 lutego 2020r.

W Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie, którzy korzystają z różnego rodzaju zajęć terapeutycznych, dostali właśnie nowiutką, świetnie wyposażoną  salę. Taki gabinet terapeutyczny ma już też SP nr 2, a będzie miała niebawem „trójka” i podstawówka w Golicach.

Jak mówi  nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Aneta Znajomska-Grochoła, która prowadzi w „jedynce” zajęcia z uczniami z różnego rodzaju potrzebami edukacyjnymi, takie przyjazne miejsce, pełne kolorowych siedzisk i różnego rodzaju sprzętów, ułatwia dotarcie do dziecka.  – Mamy w szkole sporo uczniów, którzy posiadają różnego rodzaju orzeczenia i wymagają między innymi rewalidacji  – dodaje A. Znajomska-Grochoła. Rewalidacja  to rozwijanie percepcji słuchowej, usprawnianie percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi, ćwiczenia motoryki, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i kompetencji społecznych.-Podczas zajęć ćwiczymy  też  techniki szkolne: pisanie, czytanie, rozwijanie słownictwa, umiejętność zadawania pytań, bo nasi podopieczni mają często zaburzone te umiejętności  – dodaje nauczycielka.

– Sala terapeutyczna powstała w miejscu, gdzie kiedyś były szatnie dla uczniów – mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 Aurelia Wolny. – Pomieszczenia stały puste, bo dzieci mają już w szkole szafki dlatego chcieliśmy je zagospodarować. Ponad 60 tys. zł dała nam na to gmina i jest efekt! – cieszy się dyrektorka.

Radości nie kryli też burmistrz Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka, których kilka dni temu zaproszono do szkoły na przecięcie symbolicznej wstęgi.

– Ta sala naprawdę robi wrażenie i dobrze, że dzieci, które potrzebują wsparcia terapeutycznego otrzymują je, na tak wysokim poziomie także w szkole– mówi burmistrz. Podkreśla, że bez zaangażowania nauczycieli, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje byłoby to niemożliwe. Z gabinetu terapeutycznego korzysta także szkolny psycholog, został on też przystosowany do pracy logopedycznej.