• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

5. edycja Narodowego Biegu Stulecia „Od Bałtyku do Tatr”

11 listopada 2022r.

Dziś stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przepełniony był dobrą energią. Uczestnicy Narodowego Biegu Stulecia „Od Bałtyku do Tatr” świętowali i własną sprawność, i wspólną wolność.

Za nami 5. edycja Narodowego Biegu Stulecia „Od Bałtyku do Tatr”, w którym 80 zawodników zmierzyło się na dystansie 10 km. W kategorii open mężczyzn pierwsze miejsce zajął Paweł Raczyński, drugie Maciej Konczyński, a trzecią pozycję na podium wywalczył Szymon Łyżwiński. Wśród kobiet w kategorii open zwyciężyła Cathleen Meier, drugie miejsce zajęła Magdalena Wawrzych, a trzecie Helena Podruczny.

Oprócz czysto sportowej rywalizacji uczestników, widoczna była także ich chęć podjęcia wspólnego wyzwania – w gronie przyjaciół i rodziny. Startowały zarówno pary małżeńskie, jak i grupy znajomych, które bieg rozpoczęły razem i w takim samym składzie przekroczyły linię mety. Dziękujemy Wam za tak piękne, wspólne świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości!

Każdy uczestnik biegu został udekorowany medalem wręczonym przez burmistrza Mariusza Olejniczaka lub przez przewodniczącego rady miejskiej Grzegorza Cholewczyńskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.