• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Gmina

Zbadaj się bezpłatnie – 3 kwietnia przy kościele pw. Ducha Świętego stanie mammobus

8 marca 2023r.

Zachęcamy Panie z roczników 1966-1973 do wykonania mammografii – badania, które wykrywa raka piersi wcześnie, gdy nie ma żadnych niepokojących objawów. Szybka reakcja na wykryte zmiany chorobotwórcze zwiększa szansę na 100% wyleczenie.

Kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia mogą skorzystać z darmowych badań mammograficznych raz na 2 lata, a w przypadku obciążeń genetycznych – raz na rok.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu NFZ, który umożliwia wykonanie mammografii bez skierowania. Badanie piersi będzie można wykonać 3 kwietnia, w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie przy kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Zachęcamy do zapisów. Numer telefonu do rejestracji: (68) 41 41 411. Można dzwonić w dni robocze w godzinach 8.00-16.00.

Pamiętajmy – mammografia trwa zaledwie kilka minut, a może uratować życie! Wykrywa zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Źródło: NSZOZ Diagnostyk

Zdjęcie: The Halal Design Studio, Unsplash