• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza do biblioteki

27 stycznia 2023r.

W środowe popołudnie, 25 stycznia, odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy filiżance kawy uczestniczki wymieniały się swoimi spostrzeżeniami na temat książki Amandy Prowse „Świąteczna kafejka”.

Znana jest już też data kolejnego spotkania – odbędzie się 22 lutego 2023 r. o godz. 15:00. Dyskusje będziemy toczyć na temat powieści Monici Hesse „ Dziewczyna w niebieskim płaszczu”. Biblioteka zaprasza do DKK!

Tymczasem styczniowa dyskusja toczyła się wokół ” Świątecznej kafejki”. Powieść dotyczy 53-letniej wdowy, Bei, która każdego dnia tęskni za swoją miłością z czasów młodości i ojcem swojego syna. Jednak nie jest nim Peter, jej zmarły niedawno mąż. Pewnego dnia dostaje ona list z Edynburga, lecz okazuje się, że jest to tylko zaproszenie do społeczności właścicieli kafejek. Kobieta wraz z wnuczką wybiera się w podróż, która wiele wniesie do jej dotychczasowego życia.
“Nigdy nie zapominaj, że życie jest wyłącznie dla odważnych. Mamy tylko tę jedną jedyną szansę do wykorzystania.” Jeden mały cytat, a wszystkim uczestniczkom spotkania zapadł w pamięć. Książka pokazuje nam co w życiu jest ważne, zwłaszcza w świąteczny czas, a mianowicie rodzina oraz miłość. W tej opowieści kryją się również inne, ważne dla nas wszystkich prawdy tj. odpowiedzialność, więzy rodzinne czy konsekwencje podejmowanych decyzji.

Źródło: BPMiG w Słubicach