• Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Pracujemy na bieżąco, ale są nowe zasady obsługi interesantów Gmina
  Pracujemy na bieżąco, ale są nowe zasady obsługi interesantów
  Czytaj więcej
 • Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto
  Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, gdzie w Słubicach można to zrobić... Gmina
  Przypominamy, gdzie w Słubicach można to zrobić…
  Czytaj więcej
Gmina

Zabytkowe arkady na stadionie będą wyremontowane!

6 maja 2021r.

– Dostaniemy z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 350 tys. zł na remont zabytkowych arkad na naszym stadionie – z radością poinformował prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Murdza. I to nie koniec dobrych wiadomości.

Prezes nie ukrywał, że z niecierpliwością czekał na rozpatrzenie wniosku, bo bardzo liczył na pieniądze z ministerialnego programu ochrony zabytków. Nasz stadion taki ma właśnie status. Przypomina starożytny amfiteatr. To najpiękniejszy i najcenniejszy obiekt sportowy w województwie lubuskim i jeden z niewielu obiektów sportowych, wybudowanych w latach 20. ubiegłego wieku, które zachowały się na terenie Polski bez znaczących zmian.

Remontu wymaga m.in. budynek arkadowy wybudowany w 1926 roku, rok przed oficjalnym otwarciem stadionu. We wrześniu ubiegłego roku arkady częściowo zamknięto dla mieszkańców ponieważ SOSiR zlecił ekspertyzę budowlaną, która miała określić stan budynku przed planowanym remontem.

– Wykazała, że praktycznie cała zabytkowa zabudowa arkadowa wymaga natychmiastowego remontu – mówi prezes SOSiRu.Dodaje, że wniosek złożony do Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu opiewał na kwotę ponad 1,3 mln zł netto. Na razie ministerstwo przyznało ośrodkowi sportu pieniądze na I etap remontu, kwotę 350 tys. zł. – Za te pieniądze, chcemy w tym roku wyremontować dach oraz frontową elewację kamienną – zapowiada K. Murdza.

Przypomina też, że w ub. tygodniu pozytywnie został oceniony także wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Sejmik podjął uchwałę, na mocy której, na remont arkad, SOSiR dostanie też wsparcie z budżetu województwa – 27 tys. zł. Całkowita wartość wniosku to było blisko 200 tys. zł.

– W tym roku chcemy również zacząć I etap remontu basenu – zapowiada prezes. – W tej chwili zakończyły się badania podłoża i szykowana jest dokumentacja kosztorysowa. Myślę, że najpóźniej w lipcu będziemy mogli rozpocząć prace – dodaje K. Murdza. Ma nadzieje, że tak się stanie, bo stan basenu jest bardzo zły, co uniemożliwia jego otwarcie.
– Złożyliśmy również wniosek, w Programie Sportowa Polska, ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na dofinansowanie remontu sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym. Tu staramy się o pozyskanie 40% wartości inwestycji, która wynosi 400 tys. zł netto – informuje. – Kończymy również szykować dokumentację do pozwolenia na budowę profesjonalnego parku Street WorkOut, tras rowerowych Single Track oraz finalizujemy przygotowania do rozszerzenia usług Studia Odnowy Biologicznej, poprzez wstawienie dwóch komór: hiperbarycznej oraz kriokomory, w partnerstwie z LGD Zielona Dolina Odry i Warty ze środków PROW Urzędu Marszałkowskiego. 

Fot. Beata Łysiak


Akademicka 1
69-100 Słubice

tel: 95 737 20 00

fax: 95 758 28 80
email: slubice@slubice.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

Przyjęcia interesantów:

mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani są w poniedziałki wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8:00 – 14.00
w środy w godzinach: 10.00 – 16.00.

>Klauzule informacyjne RODO<

>Deklaracja dostępności<

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACOWNIKAMI URZĘDU

Pełna lista telefonów i adresów e-mail z podziałem na poszczególne wydziały i biura urzędu znajduje się w strukturze urzędu.
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ