• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

1 listopada czekają nas zmiany w organizacji ruchu

28 października 2020r.

Dotyczy to ulic: Sportowej, Obozowej, Rzepińskiej i Kupieckiej. – Zmiany te spowodowane są  znacznym wzrostem natężenia ruchu w okolicach cmentarza, oraz potrzebą zapewnienia ciągłości ruchu  w tym rejonie miasta – mówi komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz.

1 listopada dojazd do parkingów położonych wokół cmentarza i bazaru odbywać się będzie ul. 1 Maja i  Kupiecką, a wyjazd ul. Sportową, a dalej Rzepińską, Obozową i Folwarczną. Fragment ul. Sportowej, na odcinku od drogi brukowej na cmentarz do skrzyżowania z ul. Obozową i Rzepińską, będzie ulicą jednokierunkową.

Przy skrzyżowaniu ul. Sportowej z drogą brukową, prowadzącą bezpośrednio do cmentarza, już od 31 października zostanie ustawiony posterunek policji i Straży Miejskiej, żeby regulować ruchem pojazdów wjeżdżających na parking przy cmentarzu. Bezpośrednio do cmentarza  dojechać  będą  mogły  tylko  osoby niepełnosprawne i starsze. Wyjazd z tego parkingu odbywać się będzie w kierunku ul. Sportowej specjalnie   utwardzonym  i   oznakowanym   zjazdem   za Słubickim  Ośrodkiem   Sportu i Rekreacji.

Prosimy mieszkańców, żeby 1 listopada korzystać w większym zakresie z komunikacji miejskiej oraz przemieszczać się na cmentarz, w miarę możliwości, pieszo. Wpłynie to na poprawę płynności ruchu  na drogach dojazdowych, ułatwi pracę służbom porządkowym i przyśpieszy dotarcie do cmentarza.

Przypominamy również o obostrzeniach związanych z pandemią Covid-19. Prosimy nie gromadzić się w dużych grupach, zachować odstęp 1,5-2 m oraz zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej.

 

Załączniki